سوالات متداول

سوالات متداول در مورد قبرس شمالی

جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ بعد از جزایر «سیسیل ساردینی» است و در بخش اورآسیا در شرق دریای مدیترانه واقع شده که از غرب با یونان و از جنوب با مصر و از شرق با سوریه و اسرائیل و از شمال با ترکیه هم مرز می‌باشد و به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است.

جزیره قبرس شمالی با آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای و تقریباً با ۳۲۰ روز هوای آفتابی، نرخ جرم و جنایت و دزدی تقریباً صفر، جزو پنج کشور امن در دنیاست و اگر بدنبال امنیت و آرامش و یک زندگی به دور از استرس و اضطراب و محیطی امن برای بچه‌دار شدن و بزرگ کردن بچه‌ها می‌گردید و یا بدنبال زندگی بدون تنش بعد از بازنشستگی هستید، در بین کشور‌های مورد توجه ایرانیان عزیز، قبرس شمالی را به عنوان گزینه بسیار بسیار مناسب می‌توان پیشنهاد کرد.

همانطور که در جواب سؤالات انتخابی و بالاتر پرسیده شده از طرف همراهان محترم گروه زندگی لوکس (Luxury Life ) بیان شده، قبرس شمالی به دو قسمت شمالی (ترک نشین) و جنوبی (روم نشین و یا یونانی نشین) که زیر نظر دو کشور بترتیب ترکیه و یونان اداره می‌شوند، تقسیم شده که واحد پولی در قسمت شمالی در بخش خرید و فروش انواع املاک و مستغلات به پوند انگلیس £ می‌باشد و جهت تهیه مایحتاج روزانه و کلیه لوازم مصرفی به لیر ترکیه می‌باشد و دستمزدها می‌تواند بسته به شغل و توافق به لیر و دلار و یورو باشند. در قبرس جنوبی تمامی هزینه‌های یاد شده در بالا به یورو € می‌باشند.

زبان رایج در بخش قبرس شمالی، زبان ترکی استانبولی است و در تمامی صنوف اکثریت جامعه مسلط به زبان انگلیسی هستند. در بخش قبرس جنوبی زبان اول یونانی و زبان دوم انگلیسی می‌باشد.

  • سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و به تبع آن دریافت اقامت دائم از طریق آورده سرمایه برای ایرانیان با توجه به عدم داشتن محدودیت در مبلغ سرمایه گذاری امکان پذیر بوده و گزینه بسیار منحصر به فردی در بین گزینه‌های مناسب و در کشورهای مورد توجه ایرانیان ایجاد می‌کند.
  • قیمت بسیار پائین انواع ملک و آپارتمان در مقایسه با بیشتر کشورهای توسعه یافته و سطح بالا در دنیا.
  • ارز رایج در سرمایه گذاری با پوند انگلیس (با ارزش ترین ارز رایج در دنیا) می‌باشد و این یعنی ریسک بسیار پائین در خرید و ارزش افزوده بسیار بالا با توجه به پائین بودن ارزش ریال در ایران و افزایش لحظه به لحظه نرخ پوند.
  • امکان خرید با اقساط بدون سود از یک تا ۵ سال و ارائه ضمانت اجاره دادن ملک خریداری شده به خریدار از طرف شرکت‌های سازنده به مدت حداقل سه سال و این یعنی پرداخت بخشی از اقساط بعد از تحویل ملک از محل دریافت اجاره.
  • دریافت اقامت دائم بلافاصله بعد از خرید و با پرداخت ۲۵٪ تا ۳۵ ٪ مبلغ کل در مدت زمان کمتر از یک ماه.
  • رشد قیمت املاک حداقل ۸ تا ۲۰ درصد در طول یک سال.

رشد قیمت املاک حداقل ۸ تا ۲۰ درصد در طول یک سال بسته به موقعیت و منطقه ملک خریداری شده، شرکت سازنده و همینطور نوع ملک خریداری شده میباشد. رشد املاک پیش فروش بسیار چشمگیر بوده و روندی رو به رشد متناسب با پیشرفت پروژه و مدت زمان آن دارد و بنا به تجربه در مدت زمان حدود ۳۰ ماه میتواند تا ۸۵٪ رشد و ارزش افزوده داشته باشد.

املاک مسکونی و اداری در ۱۰ تیپ معماری میباشند که از مبلغ حدود ۴۵ هزار پوند انگلیس شروع میشوند و با توجه به طبقات و بزرگی و کوچکی و موقعیت قرارگیری و شهرها این رقم تنوع زیادی خواهد داشت.

– بازدید از پروژه ها( آنلاین و یا با حضور فیزیکی فرد خریدار )، بستگی به نوع خرید و تقاضای خریدار شرایط بسیار متنوعی را میتوان ارائه داد. ( حتماً فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا شرایط شما ارزیابی و متناسب با هدف و شرایط شما ملک مورد نظر آنالیز و انتخاب گردد.)
–  رزرو و یا پرداخت حداقل ۳۰٪ مبلغ کل ملک

مراحل بعد از خرید:

– قرارداد.

– دریافت کد مالیاتی.

– پرداخت هزینه‌ تمبر که مبلغ پنج هزارم مبلغ خرید میباشد در اداره مالیات منطقه خریداری شده.

– ثبت قرارداد در اداره ثبت و اسناد شهر و منطقه ملک خریداری شده.

– و در خواست خرید مال غیر منقول از اداره امور داخلی و ‌مهاجرت ( حدود ۶ ماه به طول میانجامد ) و نیازمند مدارک مورد نیاز از کشور متولد شده فرد متقاضی میباشد.

– دریافت پیامک مبنی بر صدور مجوز جهت انتقال سند مالکیت تک برگ.

– تسویه حساب با فروشنده.

– انتقال سند در اداره ثبت و اسناد و یا دفاتر رسمی.

متناسب با تعداد افراد یک خانواده و یا شخص متقاضی میباشد. میزان سرمایه و دارائی و تعداد افراد یک خانواده و نوع ملک خریداری شده متفاوت میباشد.
بطور مثال : یک خانواده چهار نفری حتماً میبایستی یک واحد دو خواب با متراژ متناسب خریداری نمایند و هدف از دریافت اقامت رابطه مستقیم با خرید دارد.

آیا یک خانواده چهار نفری با خرید یک سوئیت میتوانند اقامت دائم دریافت کنند؟
ج. بله بسته به شرایط درخواستی و نحوه تنظیم و ارائه مدارک قانع کننده به آفیسر اداره مهاجرت میتوان اقدام به دریافت اقامت دائم تک تک افراد خانواده نمود.

شرایط عمومی خرید و پرداخت.
 
۳۰٪ حین عقد قرارداد.
۴۰٪ تا زمان تحویل پروژه (در پروژه های پیش خرید).
۳۰٪ باقیمانده‌ بعد از تحویل از یک سال تا سه سال بدون سود.
در صورت خرید واحد آماده تحویل حداقل ۵۰٪ تا ۷۰٪ مبلغ ملک میبایستی جهت تحویل ملک پرداخت گردد و مابقی طی اقساط بدون سود تا ۲۴ ماه و بعضاً تا ۳۶ ماه بدون سود میباشد .
 
بیشتر دوستان اقساط تا ۶۰ ماه بدون سود را سؤال می نمایند(این نوع شرایط پرداخت برای همه ی شرکت ها و یا سازنده ها نیست)
شرایط دقیق پرداختی هر پروژه را میتوانید از طریق شماره تماس فعال در واتس آپ ۰۰۹۰۵۳۳۸۸۶۶۸۹۱ جویا شوید.

بلی . با توجه به شرایط خرید و اقامتی فرد خریدار و آماده بودن واحد خریداری شده و پرداخت اقساط تا مرحله تحویل، میتوان اقدام به دریافت cridit از بانک ها نمود.

بعد از مراحل توضیح داده شده در جواب سؤال ۸ و دریافت مجوز انتقال سند از طرف دولت و بعد از تسویه حساب سند در اداره ثبت و اسناد بنام خریدار منتقل میشود. سند رسمی و خریدار مالکیت تام داشته و قدرالسهم عرصه ملک خریداری شده نیز در سند قید میگردد.

قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می‌باشد. یعنی اینکه، قوانین دقیقا به صورتی که برای یک شهروند قبرسی اعمال می گردد برای شهروندان خارجی نیز همانگونه می‌باشد. از جمله این قوانین می توان به قانون ارث اشاره کرد که در قانون این کشور، سهم الارث برای فرزندان پسر و دختر به صورت مساوی است. در صورت موجود بودن وصیت نامه رسمی و قانونی، دولت قبرس شمالی طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد، در غیر این صورت، سهم الارث، مطابق با قوانین قبرس شمالی بین وارثان متوفی تقسیم می‌شود.

شهر گیرنه و سواحل شمالی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران میباشند.
در شهر لفکوشا( نیکوزیا ) پایتخت قبرس شمالی، سرمایه گذاران بدلیل کویری بودن و عدم قرارگیری این شهر در کنار سواحل، رغبتی جهت سرمایه گذاری نشان نمیدهند در عوض قسمت شرقی این جزیره و سواحل بکر و دست نخورده مناطق لانگ بیچ، اسکله، بغاز، کارپاز و شهر فاماگوستا و جدیداً بازگشایی شهر تاریخی و متروکه ماراش در شهر فاماگوستا، به پتانسیل بسیار جذابی برای سرمایه گذاران تبدیل شده است و املاک در این بخش افزایش قیمت زیادی را تجربه میکنند و مورد توجه ایرانیان عزیز قرار گرفته است.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی به نسبت کشورهای همجوار و اروپائی و آمریکایی بسیار پایین است و نسبت درآمد و هزینه ها بالا بوده و در حال حاضر هزینه های رایج روزمره با توجه به بالا بودن برخی اقلام نسبت به ایران حدود ۳۵٪ پائین تر میباشد و بطور متوسط هزینه یک خانواده دو نفره در صورتی که خانه متعلق به خودشان باشد حدود ۲۵۰۰ لیر ترکیه میباشد و این عدد برای یک خانواده چهار نفره میتواند بطور متوسط ۲۵۰۰ لیر تا ۴۵۰۰ لیر برای تمامی هزینه های روزمره باشد.

در قبرس شمالی در حال حاضر ۱۹ دانشگاه و کالج معتبر موجود است و سالانه حدود ۸۰ هزار دانشجو ازکشور های مختلف دنیا در این کالج ها و دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.
هزینه تحصیل در مدارس دولتی کاملاً رایگان میباشد و زبان تدریس عموماً در مدارس دولتی به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی میباشد. در کالج های خصوصی زبان ‌تدریس به زبان انگلیسی میباشد و سالیانه هزینه ای حدود ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند به همراه خواهد داشت.

– بعد از عقد قرارداد
– دریافت کد مالیاتی
– پرداخت هزینه‌ تمبر که مبلغ پنج هزارم مبلغ خرید میباشد در اداره مالیات منطقه خریداری شده
– ثبت قرارداد در اداره ثبت و اسناد شهر و منطقه ملک خریداری شده
– در خواست خرید مال غیر منقول از اداره امور داخلی و‌مهاجرت که نیازمند مدارک مورد نیاز از کشور متولد شده فرد متقاضی میباشد
– ارائه تمکن مالی متناسب با هر شخص
– پرداخت هزینه های انجام آزمایشات مربوطه
– پرداخت مالیات سالانه

میتوانید برای دریافت اقامت اقدام کنید, دریافت اقامت نیازی به تسویه مبلغ کل ملک ندارد

بله. همانند سایر کشور های دنیا فرد متقاضی دارای اقامت قبرس شمالی بعد از تمدید ویزاهای اقامتی خود طی حداقل ۶ سال و رعایت قوانین ذکر شده در قانون اداره مهاجرت و با رعایت قوانین شهروندی و عدم داشتن منع قانونی میتواند اقدام به دریافت پاسپورت کشور قبرس شمالی نماید.

برای ورود به قبرس شمالی ویزای درجا در مرز ورودی دریافت میکنید و نیاز به درخواست ویزا از قبل نمیباشد و ارائه دعوتنامه شرکت زندگی لوکس و نشان دادن بلیط برگشت و در صورت رزرو ملک خریداری شده، برگه رزرواسیون و به همراه داشتن مبلغ نقدی دال بر توانایی تأمین مخارج سفر حداقل ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار یا پوند انگلیس برای شروع پروسه خرید ملک و هزینه های سفر الزامی میباشند.

شرکت زندگی لوکس قبرس شمالی طرف قرارداد با تمام شرکت های سازنده قبرسی میباشد و خدمات بازدید از پروژه ها(آنلاین و یا با حضور فیزیکی فرد خریدار ) را فراهم می آورد و با توجه به نوع خرید و تقاضای خریدار شرایط بسیار متنوعی را ارائه می دهد. (حتماً فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا شرایط شما ارزیابی و متناسب با هدف و شرایط شما ملک مورد نظر آنالیز و انتخاب گردد.)
تور بازدید از پروژه ها از طرف شرکت لاکچری لایف برای خریداران مهیا میگردد که شامل سه شب و چهار روز و گاهاً تا یک هفته میتواند به طول بیانجامد.
شرایط خرید انلاین هم بدین صورت هست که طی تماس ویدئویی از طریق اپلیکیشن ها از محل پروژه ها و شرکت های سازنده بازدید به عمل خواهد آمد و از مزایای این نوع خرید ، صرفه جویی در هزینه های بلیط رفت و برگشت و سایر هزینه ها بوده و بدلیل عدم اعمال هزینه های گشت و بازدید فیزیکی به شرکت از سوی خریدار، شرکت زندگی لوکس تخفیف قابل توجهی را در اختیار خریدار قرار میدهد.

اکثر پروازهای مستقیم از مبدا ایران به قبرس شمالی با توقف در شهر های وان، استانبول و یا آنکارا صورت میگیرد و توقف کوتاهی جهت تعویض پرواز انجام میپذیرد و مدت پرواز از استانبول و یا آنکارا حدود یک ساعت و نیم میباشد.
نام فرودگاه در شهر نیکوزیای قبرس شمالی ( محل توقف پرواز ها از ترکیه = فرودگاه ارجان است ).

– صرافی های موجود در قبرس شمالی
– واریزی مستقیم به حساب شرکت سازنده از طریق صرافی های مورد اعتماد خریدار از ایران
– دریافت ریال در ایران به حساب شرکت زندگی لوکس و پرداخت مبلغ پوندی مبلغ مذکور در قبرس شمالی و یا معادل آن به لیر

با یک سال زندگی در قبرس شمالی و با داشتن اسناد و مدارکی ملکی و بانکی و ارائه هدف و برنامه سفر منظم و قانع کننده برای آفیسر کنسولگری سفارت کشور مورد نظر از مبدأ قبرس شمالی به تمام سفارت ها و کنسولگری های موجود در قبرس شمالی و ترکیه میتوانید در کمتر از یک ماه اقدام به دریافت ویزا نمائید و سفر کنید که‌ این‌ امر از مبداً ایران در این مدت امکان پذیر نمیباشد.
*شرکت سرمایه گذاری و مهاجرتی زندگی لوکس خدمات دریافت ویزا برای مشتریان خود را ارائه میدهد.

در صورت داشتن هرگونه سوال - به غیر از سوالات پاسخ داده شده در بالا - در زمینه خرید ملک، سرمایه گذاری، تحصیل و اقامت در قبرس شمالی می‌توانید با مراجعه به صفحه ارتباط با ما سوالات خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی