قبرس شمالی، با طبیعت خیره‌ کننده و تاریخ غنی، به عنوان یک مقصد زندگی جذاب برای افراد جهان شناخته می‌ شود. یکی از جنبه‌ های مهم در انتخاب یک مکان برای زندگی، هزینه‌ های زندگی است که می ‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی داشته باشد. هزینه های زندگی در قبرس شمالی با در نظر گرفتن مسائلی مانند هزینه ‌های خورد و خوراک، تامین مسکن، هزینه ‌های آب، برق، گاز و اینترنت و همچنین هزینه ‌های رفت ‌و آمد، از مهم ‌ترین عوامل موثر بر سطح زندگی در این کشور محسوب می‌ شوند. در ادامه، به بررسی هزینه‌ های زندگی در قبرس شمالی در سال 2024 می پردازیم.

هزینه زندگی در قبرس شمالی در سال 2024

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

هزینه های زندگی در قبرس شمالی به عنوان یک مقصد جذاب با ارزش اقتصادی مطلوب، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. ارز رسمی در قبرس شمالی لیر است. اما به دلیل ناپایداری آن، معاملات اغلب بر اساس دلار، یورو و پوند انجام می‌ شود. هزینه‌ های اقامتی از جمله تامین مسکن، خورد و خوراک، خدمات عمومی و رفت ‌و آمد با توجه به این ارزها بررسی می ‌شود. در ادامه قصد داریم به بررسی هزینه های زندگی در قبرس شمالی در سال 2024 بپردازیم.

1. هزینه اجاره مسکن در قبرس شمالی

یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در قبرس شمالی ، به خصوص برای افرادی که قصد سکونت در این جزیره را دارند، به تامین مسکن اختصاص دارد. در این راستا، گزینه ‌های مختلفی برای اجاره خانه در این کشور وجود دارد. پایین ‌ترین هزینه برای اجاره آپارتمان‌ های یک خوابه در قبرس شمالی حدود 500 دلار ماهانه است. اما اگر به دنبال خانه در مناطق بهتر یا در مرکز شهر باشید، این هزینه به 600 الی 700 دلار در ماه افزایش می‌ یابد.

فرآیند اجاره مسکن در این کشور، بدون پیش ‌پرداخت است؛ اما هنگام امضای قرارداد، یک ماه از اجاره به عنوان تضمین از سوی مستاجر پرداخت می ‌شود. همچنین، برای کمیسیون املاک در زمان امضای قرارداد نیز باید معادل یک ماه اجاره پرداخت شود. همچنین، سالانه حدود 1000 لیر به عنوان مالیات اجاره نیز می‌ بایست پرداخت شود. نکته مهم دیگر این است که در قبرس شمالی، عمدتا پرداخت اجاره خانه به صورت سالانه یا شش ماهه انجام می ‌شود، یعنی در هنگام امضای قرارداد، مستاجر موظف به پرداخت اجاره شش ماهه و یا یک ساله مسکن خواهد بود.

2. هزینه خرید مسکن در قبرس شمالی

یکی از بهترین روش ‌ها برای مدیریت بهتر هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی ، سرمایه‌ گذاری در خرید ملک است. هزینه تقریبی برای خرید ملک یک خوابه  حدود 75 هزارپوند است، که ممکن است در مراکز شهری تا 200 هزار پوند هم افزایش یابد. همچنین خرید ملک در قبرس شمالی، امکان اقامت دائم در این کشور را نیز فراهم می‌ کند.

3. هزینه خورد و خوراک در قبرس شمالی

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

در تخمین هزینه زندگی در قبرس شمالی ، خورد و خوراک اهمیت ویژه‌ ای دارد. با در نظر گرفتن سه وعده غذایی روزانه و افزودن هزینه ‌های کافه گردی و تفریحات مختلف، می ‌توان هزینه ماهیانه خورد و خوراک را حدود 10000 لیر برآورد کرد.

4. هزینه تحصیل در قبرس شمالی

تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل خود، قبرس شمالی را به عنوان مقصدی جذاب انتخاب می ‌کنند. دانشگاه ‌های قبرس شمالی برای دانشجویان از جذابیت زیادی برخوردار هستند. دانشگاه‌ هایی همچون دانشگاه ‌های بین المللی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک با رتبه ‌بندی ممتاز خود، به عنوان گزینه‌ هایی معتبر برای دانشجویان محسوب شده و گامی موثر برای ورود به دانشگاه ‌های معتبر آمریکایی و اروپایی هستند.

یکی دیگر از موارد مهم هزینه زندگی در قبرس شمالی ، هزینه تحصیل است. هزینه ‌های تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا بین 2500 تا 5000 یورو و در مقطع ارشد حدود 3500 تا 6000 یورو در سال است. با توجه به امکانات آموزشی موجود در دانشگاه های قبرس شمالی و هزینه ‌های مناسب با سطح کیفیت آموزش ، این کشور را به یک مقصد جذاب برای تحصیلات عالی تبدیل کرده‌ است.

5. هزینه برق، گاز، آب و اینترنت در قبرس شمالی

علاوه بر هزینه ‌های اجاره مسکن و خورد و خوراک، از دیگر موارد مهم هزینه های زندگی در قبرس شمالی می توان به هزینه های جانبی مانند برق، گاز، آب و اینترنت اشاره کرد. به عنوان مثال با توجه به این که کنتور های برق در قبرس شمالی به دو صورت قبضی و شارژی ارائه می شود، هزینه تامین برق به صورت ماهانه چیزی حدود 1000  لیر تخمین زده می ‌شود.

تامین گاز نیز در قبرس شمالی به وسیله گازهای کپسولی صورت می‌ گیرد. هزینه شارژ هر کپسول گاز حدود 400 لیر است که به طور متوسط سه تا چهار ماه استفاده را پوشش می ‌دهد. کنتور های آب نیز به دو صورت قبضی و شارژی ارائه می ‌شوند. هزینه ماهانه در کنتور های قبضی بر اساس مصرف محاسبه می ‌شود .

در کنتور های شارژی نیز، باید میزان آب مصرفی را بر اساس مترمکعب خریداری کنید. مورد بعدی که یکی از اقلام مهم هزینه زندگی در قبرس شمالی محسوب می شود، اینترنت است که ماهانه حدود 200 تا 300 لیرمیباشد.

6. هزینه درمان در قبرس شمالی

یکی دیگر از موارد مهم هزینه زندگی در قبرس شمالی ، هزینه درمان است. در صورت داشتن ویزای کاری و یا دانشجویی، شما می‌ توانید از خدمات بیمه درمانی در این کشور بهره‌ مند شوید و هزینه‌ های درمانی خود را به حداقل برسانید. بیشتر خدمات درمانی در بیمارستان ‌های دولتی به صورت رایگان یا با هزینه ‌های بسیار کمتری در اختیار شما قرار می‌ گیرد. اما مواردی مانند درمان ‌های زیبایی و خدمات دندانپزشکی به دلیل عدم پوشش توسط بیمه های درمانی، نیازمند مراجعه به مراکز خصوصی می ‌باشند. در این حالت، هزینه ‌های مرتبط با این خدمات به عهده خودتان خواهد بود.

 

جمع بندی

هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی از جمله تامین مسکن، خورد و خوراک، آب، برق، گاز، اینترنت و… و اقامت در این کشور اغلب یک گزینه ‌ی مقرون به صرفه تر محسوب می شود. حداقل حقوق افراد در این کشور حدود 27587  لیر به صورت ناخالص و 24000 لیربعد از کسر بیمه و مالیات می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی