قصد سفر به قبرس شمالی را دارید؟ برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی و یا مهاجرت به قبرس شمالی نیاز به ویزا دارید؟ بهتر است برای شما کمی در مورد کشور قبرس شمالی و اخذ ویزای قبرس شمالی بگوییم. پیش‌تر با معرفی بهترین هتل‌های قبرس شمالی راهنمای سفر به قبرس شمالی را شروع کردیم. اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم برای سفر یا مهاجرت باید ویزا داشته باشیم یا نه؟ ویزای قبرس شمالی نیاز است یا ویزای قبرس جنوبی؟ نگران نباشید در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوال‌هایتان جواب به روزی دهیم.

سفر به قبرس شمالی

سفر شما می‌تواند برای اقامت و یا حتی تحصیل در کشور قبرس شمالی باشد یا حتی یک تعطیلات کوچک!
اگر عاشق شهرهای لوکس و با آرمش هستید کشور قبرس شمالی گزینه بسیار خوبی است. کشوری که 300 روز آفتابی دارد و سواحل دریای مدیترانه را دور تا دور خود دارد یکی از شگفت انگیز ترین مقاصد دنیا برای گردشگری و زندگی است.

قبرس شمالی کجاست؟

قبرس نام جمهوری قبرس است که کشوری جزیره‌ای است که سواحل آفتابی، هتل‌های لوکس و گردشگری موفق آن بسیار شهرت دارد. این جزیره واقع در شرق دریای مدیترانه است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده‌است.
قبرس شمالی که بخش ترک نشین و مسلمان کشور می‌باشد به زبان ترکی صحبت می‌کنند. بخش جنوبی جزیره که بخش اروپایی هستند و یونانی نشین می‌باشند به زبان یونانی صحبت می‌کنند. به طور کل زبان ترکی و یونانی زبان‌های رسمی این کشور هستند.

انواع ویزای قبرس

انواع ویزای قبرس شمالی

از آن جایی که کشور قبرس دو قسمت است به این شکل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

قبرس شمالی قبرس جنوبی
به دلیل اینکه این قسمت توسط کشور ترکیه اداره می‌شود برای ایرانیان ویزای خاصی نمی‌خواهد و پس از ورود ویزا صادر می‌کند. قبرس جنوبی بخش اروپایی این کشور است و ما ایرانی‌ها برای ورود به این بخش باید از پیش ویزا بگیریم.

کشور قبرس شمالی به دنبال دریافت محدوده شینگن است و مراحل لازم را طی می‌کند. بنابراین قابل ذکر است که با ویزای قبرس شمالی نمی‌توانید به کشورهای شینگن سفر کنید. اما با ویزای شینگن می‌توانید به قبرس شمالی سفر کنید.

شرایط دریافت ویزای قبرس شمالی

ویزای قبرس شمالی در مرزبانی ها (فرودگاه و یا بنادر) توسط آفیسرهای اداره مهاجرت قبرس شمالی و به صورت درجا صادر می شود.

انواع ویزای قبرس شمالی

ویزای توریستی

اگر بخواهید به صورت گروهی یا با تور گردشگری به کشور قبرس شمالی سفر کنید ویزای 14 روزه به شما تعلق می‌گیرد که اخذ آن 7 روز کاری زمان می‌برد.
فراموش نکنید اگر دعوت نامه داشته باشید و بخواهید به تنهایی به این کشور سفر کنید, حداکثر 60 روز می‌توانید ویزا دریافت کنید.
ویزای توریستی 90 روزه ممکن است به افرادی که به دلایلی مانند: بازدیدهای رسمی، کنفرانس‌ها، رویدادهای فرهنگی و هنری، جشنواره‌ها و اهداف این چنینی به کشور قبرس شمالی سفر می‌کنند تعلق بگیرد.
از طرفی اگر دوره‌های کوتاه مدت ثبت نام کنید می‌توانید ویزای 90 روزه بگیرید و با یک نامه از سوی موسسه یا مکانی که در حال کارآموزی هستید، ویزای خود را تمدید کنید.

ویزای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

دو ویزای طلایی برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی وجود دارد. یک ویزای برای اقامت دائم ویکی برای تابعیت.
اگر شما به عنوان مثال به ارزش 2 میلیون یورو در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، به علاوه کمک مالی 100 هزار یورویی به صندوق تحقیق و توسعه یا سازمان توسعه زمین، بی شک با چنین سرمایه گذاری بعد از 4 الی 6 ماه تابعیت را دریافت می‌کنید.
خرید اوراق قرضه و نیز کارآفرینی منجر به اقامت دائم خواهد شد.
اگر قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی یا شروع کسب و کاری در قبرس شمالی داشته باشید، می‌توانید برای مدت 30 روز ویزای لازم را بگیرید.
شما می‌توانید با استفاده از املاک غیر منقول نیز ویزای 90 روزه بگیرید. این ویزای برای افرادی که دارای سند عملکردی هستند صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی قبرس شمالی

دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به این کشور می‌آیند نیاز به ویزای دانشجویی دارند. ویزای تمام وقت به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد. شرط داشتن ویزای تمام وقت تحصیلی با گذراندن حداقل 12 واحد در ترم است.
دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه به قبرس شمالی می‌آیند، درطول تحصیل اجازه کار ندارند اما دوره‌هایی وجود دارد که استثنائا مجوز کار نیز صادر می‌شود تا آموزش عملی در تعطیلات تابستانی را امکان پذیر کند.

کشور قبرس شمالی به دانشجویان ویزای همراه نمیدهد. به همین دلیل باید برای همسر خود ویزای توریسیتی درخواست کنید و در طول مدت تحصیل آن را تمدید کنید.

فراموش نکنید؛ نامه پذیرش قطعی از دانشگاه را برای اخذ ویزا همراه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی

ویزای کار در قبرس شمالی

اگر قصد ورود به قبرس شمالی برای کار را دارید بهتر است ویزای چندبار ورود را بگیرید. ویزای قبرس شمالی برای چند بار ورود یک سال اعتبار دارد. حتی ممکن است در بعضی موارد مدت اعتبار بیشتر هم بشود. ( حداکثر تا 5 سال)
درخواست از طریق کارفرمای شما از طریق شعبه مهاجرت بیگانگان منطقه و مهاجرت به اداره ثبت احوال و مهاجرت ارسال می شود، به شرط اینکه متقاضی ها در خارج از کشور باشند.
این درخواست باید با قرارداد کاری مهر و امضا شده ارسال شود تا و کشور قبرس شمالی تایید کند. پس از بررسی اداره ثبت احوال و مهاجرت مجوز شما صادر می‌شود.
گواهی عدم سو سابقه کیفری، یک قرارداد کاری مهر شده توسط اداره کار و وزارت کار و بیمه‌های اجتماعی و ضمانت نامه بانکی، برای تأمین هزینه های احتمالی بازگشت، که شش ماه پس از انقضا قرارداد کاری معتبر است را برای اخذ ویزا همراه با مدارک مذکور همراه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کار در قبرس شمالی

آدرس سفارت قبرس شمالی در تهران برای اخذ ویزا

  • نام سفیر: پتروس ناکوزیس
  • تلفن:۲۲۱۷۹۹۱۳ (دفتر سفیر) و ۲۲۱۷۹۹۵۴ (بخش کنسولی)
  • فکس: ۲۲۱۷۹۸۵۹
  • آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک ۹ کد پستی: ۱۹۸۸۹۳۴۶۱۱، سفارت قبرس شمالی
  • آدرس ایمیل: tehranembassy@mfa.gov.cy (دفتر سفیر) و tehranconsulate@mfa.gov.cy (بخش کنسولی)
  • وب‌سایت: وب سایت رسمی سفارت قبرس شمالی
  • ساعات کاری سفارتخانه: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۳:۳۰ بعدازظهر.

کلام آخر

شما می‌توانید به آدرس سفارت قبرس شمالی که در بالا گفتیم بروید یا با تماس، سوالات خود درمورد ویزای قبرس شمالی را بپرسید. درمورد اقامت و ویزا از طریق سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید با مهندس الیار سبحانی تماس بگیرید تا راحت‌ترین و به صرفه ترین پروژه‌ها را در اختیارتان قرار دهند و به شما در این زمینه مشاوره دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی