گواهینامه بین المللی چه کاربردی دارد و چگونه می توان گواهینامه کشور قبرس شمالی را دریافت کرد؟

 

رانندگی در کشور قبرس شمالی-گواهینامه قبرس شمالی

رانندگی در کشور قبرس شمالی

رانندگی درکشور قبرس شمالی نیز مانند سایر کشورها قوانین و مقررات خاص خود را دارد که رانندگان موظف اند از آن ها پیروی کرده و در طول مسیر آن ها را رعایت کنند.سوالی که مطرح می شود این است که گواهینامه بین المللی در قبرس شمالی به چه دردی می خورد و طور کلی چه کاربردی دارد؟

تفاوت فاحشی که بین رانندگی در کشور ایران و کشور قبرس شمالی وجود دارد، این است که حرکات وسایل نقلیه در این کشور کاملا مخالف جهت های رانندگی در کشور ایران و همانند کشور انگلستان به سمت چپ می باشد.

به همین دلیل توصیه می شود کسانی که برای اولین بار می خواهند در این کشور رانندگی کنند، ابتدا مدتی در شهر گذرانده و به تفاوت های رانندگی عادت کنند و حتما در اوایل رانندگی، شخصی را که مسلط به قوانین کشور قبرس شمالی باشد را همراه خود داشته باشند و سپس تنهایی اقدام به رانندگی کنند.

بیشتر بخوانید: آشنایی بیشتر با کشور قبرس شمالی

گواهینامه بین المللی رانندگی

گواهینامه بین المللی، مجوزیست که شما با کسب آن میتوانید به عنوان یک توریست در کشور های عضو سازمان (شامل ایران، قبرس شمالی و 195 کشور دیگر)، بدون مشکل قانونی رانندگی کنید.

مدت زمان اعتبار این گواهینامه بسته به انتخاب خودتان از یک سال تا سه سال متغییر می باشد.

 

رانندگی در کشور قبرس شمالی- شرایط گرفتن گواهینامه خودرو در کشور قبرس شمالی و کاربرد گواهینامه بین المللی

دریافت گواهینامه بین المللی برای رانندگی در کشور قبرس شمالی

برای دریافت گواهینامه بین المللی می‌توانید در کشور ایران به یکی از شعب اداره جهانگردی مراجعه کرده و گواهی بین‌المللی دریافت کنید. هزینه برای دریافت یک گواهینامه بین المللی در ایران برای دوره یکساله ۱۶۰ هزار تومان و برای دوره ۳ ساله ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

گواهینامه بین المللی در کشور قبرس شمالی تا زمانی کاربرد دارد که اقامت شخص صادر نشده باشد و زمانی که اقامت صادر شد، باید اقدام به دریافت گواهینامه کشور قبرس شمالی کند.

 

دریافت گواهینامه بین المللی برای رانندگی در کشور قبرس شمالی

دریافت گواهینامه قبرس شمالی

بعد از صدور اقامت، زمانی که برای دریافت گواهینامه قبرس شمالی مراجعه می کنید، کتابچه آیین نامه (به زبان استانبولی یا به زبان انگلیسی) در اختیارتان قرار می گیرد و امتحانی به صورت شفاهی( و نه کتبی) از شما گرفته خواهد شد.

بعد از قبول شدن در آزمون ، ۱۰ جلسه به‌عنوان کلاس شهری خواهید داشت و بعد از گذراندن کلاس های شهری و قبولی در آزمون شهری، گواهینامه شما صادر خواهد شد .این پروسه هزینه ای بالغ بر ۳۰۰۰ لیر برایتان خواهد داشت.

دریافت گواهینامه قبرس شمالی-قبرس شمالی

توجه داشته باشید که اگر شما بدون داشتن گواهینامه در این کشور رانندگی کنید و توسط پلیس متوقف شوید، ۳۸۰۰ لیر به عنوان جریمه برایتان در نظر گرفته خواهد شد و جابجایی خودروتان توسط شخصی که دارای گواهینامه این کشور است، ممکن خواهد بود.

One thought on “شرایط گرفتن گواهینامه خودرو در کشور قبرس شمالی و کاربرد گواهینامه بین المللی

  1. Elyar Sobhani میگوید:

    متشکریم ازحسن نیت و توجه شما ارجمند ‌
    امیدواریم افتخار داشته باشیم با توجه به شرایط شما و خانواده محترمتون و ارزیابی دقیق شرایط بتونیم در تامین خواسته شما بزرگوار خدمتگزارتون باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی