بهترین دانشگاه قبرس شمالی

دانشگاه قبرس شمالی به دلیل شهریه‌های پایین، آموزش عمومی خوب و موقعیت مکانی خیره کننده، این کشور را به گزینه ای محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. نفوذ طولانی مدت بریتانیا در این کشور باعث شده است که بسیاری از دوره‌ها در دانشگاه‌های قبرس شمالی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این جزیره دارای گذشته ای غنی با مقبره‌های حفظ شده ومکان‌هایی باستانی است. قبرس یک شهر کامل است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. قبرس مدرن به همان اندازه جذاب است. این جزیره که مستعمره سابق بریتانیا می‌باشد در تقاطع شرق و غرب قرار دارد. امروزه ترکیبی از تأثیرات ادیان مسیحی، اسلامی، بت پرستی یونان باستان و تأثیرات استعماری انگلیس در آن وجود دارد.

بهترین دانشگاه قبرس شمالی با نام دانشگاه قبرس یک موسسه دولتی است که در پایتخت جزیره نیکوزیا قرار دارد و در سال 1989 تاسیس شده است. امروزه این دانشگاه دارای 21 گروه آموزشی است که بین هشت دانشکده تقسیم شده است: دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم محض و کاربردی، دانشکده علوم اجتماعی و آموزش، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده مهندسی، دانشکده ادبیات، دانشکده پزشکی و دانشکده تحصیلات تکمیلی. علاوه بر تدریس، بسیاری از دانشکده‌ها دارای موسسات تحقیقاتی هستند که در زمینه‌های مختلف، از اقیانوس شناسی گرفته تا مطالعات جنسیتی و نانوتکنولوژی، پژوهش‌های مقطع کارشناسی ارشد را انجام می‌دهند. این دانشگاه به دلیل تحقیقات با کیفیت در برخی زمینه‌ها شهرت پیدا می‌کند و کریستوفر پیساریدس، استاد این دانشگاه، در سال 2010 جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرده است. پردیس اصلی دانشگاه قبرس شمالی در پایتخت این کشور واقع شده است و در حالی که هنوز به کوه‌های ناهموار و سواحل زیبا نزدیک است به دانشجویان تمام مزایای زندگی در یک شهر مدرن شلوغ را می‌دهد. پردیس اصلی، کتابخانه دانشگاه را در خود جای داده است که دارای 620000 جلد کتاب است.

دانشگاه صنعتی قبرس (CUT) یک دانشگاه دولتی در لیماسول، دومین شهر جزیره است که در ساحل جنوبی آن قرار دارد. CUT یک دانشگاه جدید است که در سال 2004 تأسیس شده است و اولین دانشجویان آن در سال تحصیلی 2007-08 وارد آن شده اند. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی است و در تلاشی برای ارائه موضوعاتی که در دانشگاه بزرگ و دولتی دیگر قبرس، دانشگاه قبرس، پوشش داده نمی‌شوند، تأسیس شده است. کلاس‌های اصلی دانشگاه در مرکز شهر قدیمی و در ساختمان‌های دولتی بازسازی شده قرار دارند. ایجاد پیوند با دانشگاه‌های خارجی یکی از محورهای اصلی CUT است و یکی از اهداف اعلام شده آن “توسعه همکاری بین المللی با موسسات دانشگاهی و علمی” است.

دانشگاه نیکوزیا (UNIC) که در سال 1980 تأسیس شد، بزرگترین دانشگاه قبرس و بزرگترین دانشگاه در جنوب اروپا است که عمدتاً به زبان انگلیسی در آن تدریس می‌کنند. تقریباً 12000 دانشجو از بیش از 70 کشور در سراسر جهان در آنجا تحصیل می‌کنند. شش مدرسه در سراسر دانشگاه وجود دارد که بیش از 100 دوره در محوطه دانشگاه و دوره‌های آنلاین از جمله پزشکی، علوم بهداشتی، علوم آموزشی، بلاک چین، حقوق، حسابداری، معماری و روابط بین الملل در آن‌ها تدریس می‌شود. دانشگاه نیکوزیا همچنین چندین مرکز مطالعات منطقه ای در آتن، بخارست، رومانی و نیویورک تاسیس کرده است.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان ویزای تحصلی قبرس شمالی می باشد، قبرس شمالی نیز دارای چندین دانشگاه و موسسه آموزش عالی می باشد که سالیانه دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف جهان پذیرش می کند. در ادامه بهترین دانشگاه های بین المللی در قبرس شمالی را برای ادامه تحصیل معرفی می نماییم.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس به ترتیب زیر می باشند

 • دانشگاه بین‌المللی قبرس
 • دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک
 • دانشگاه مدیترانه شرقی
 • دانشگاه گیرنه یا کایرنیا
 • دانشگاه رئوف دنکتاش
 • دانشگاه آمریکایی گیرنه
 • دانشگاه اروپایی لفکه
 • دانشگاه باغچه شهیر
 • دانشگاه بین‌المللی فینال
 • دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس
 • دانشگاه وست قبرس
 • دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا
 • دانشگاه علوم قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس

این دانشگاه به دلیل برنامه‌‌های تحصیلی متنوعی که با کیفیت و استانداردهای جهانی ارائه می‌دهد، موفق به جذب تعداد بسیاری از دانشجویان در عرصه بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان شده است. این دانشگاه دارای پردیس بسیار مدرن و مجهزی می باشد و خدمات رفاهی و تسهیلات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ادامه تحصیل دراین دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پیشرفت‌‌های بسیاری را  در جای جای جهان به همراه داشته باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه بین‌المللی قبرس

دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک

یکی از مزیت‌‌های تحصیل در دانشگاه نیر ایست این می باشدکه دانشگاه مبلغ معقولی و به صرفه ای را به عنوان شهریه‌ی دانشگاهی تعیین کرده و تحصیل در این دانشگاه می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه باشد. به همین علت است که تعداد داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه نیر ایست بالا می باشد و انتخاب این دانشگاه قبرس شمالی به عنوان مقصد تحصیلی یک تصمیم خوب و عقلانی است.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی به ویژگی‌‌هایی همچون توسعه‌ی استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌ی تدریس و انجام تحقیقات و پژوهش‌‌های مختلف در قبرس شمالی شهرت دارد. این دانشگاه یکی از بهترین مقصد‌‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید و سالیانه تعداد بالایی از دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کند.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه گیرنه یا کایرنیا

این دانشگاه یک مقطع تحصیلی عالی برای آن دسته از دانشجویان در عرصه بین‌المللی می باشدکه قصد ادامه تحصیل در رشته‌‌های فنی و مهندسی و مدیریت را دارند و بیشتر به کار کشور های صنعتی و در حال توسعه می آید.

بیشتر بخوانید: شهر گیرنه قبرس شمالی

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه گیرنه یا کایرنیا

دانشگاه رئوف دنکتاش

دانشگاه رئوف دنکتاش یک دانشگاه بین‌المللی می باشدکه اعتبار و در عین حال مدرنیزه بودن را در کنار هم دارد. این دانشگاه با وجود تازه تاسیس بودن توانسته نظر دانشجویان بین‌المللی بسیاری را به خود جلب کند.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه رئوف دنکتاش

دانشگاه آمریکایی گیرنه

این دانشگاه دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته می باشدو این فرصت را برای دانشجویان فراهم می نماید تا تحصیلات تئوریک و آکادمیک خود را به صورت عملی در یک محیط مناسب به اجرا در بیاورند و علاوه بر آموزش علوم تئوریک بتوانند آموخته‌‌های خود را به صورت عملی و تجربی به کار ببرند و این اقدام باعث می شود تا فارق التحصیلان از این دانشگاه یک سرو گردن بالا تر از بقیه باشند.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه آمریکایی گیرنه

دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه یکی دیگر از بهترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کشور قبرس شمالی به شمار می‌آید. این دانشگاه به ارائه خدمات آموزشی بسیار عالی در سطح بین‌المللی شهرت دارد.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه باغچه شهیر

یکی از مشخصه‌‌های بارز و مهم این دانشگاه داشتن خلاقیت و نوآوری در زمینه‌ی آموزش و تعلیم و تربیت است و همیشه در حال ایجاد نوآوری و هماهنگی با اخرین متود های آموزشی می باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه باغچه شهیر

دانشگاه بین‌المللی فینال

دانشگاه بین‌المللی فینال یک موسسه‌ی آموزش عالی خصوصی جدید و تازه تاسیس در قبرس شمالی است. این دانشگاه کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد و خدمات آموزشی خود را با استانداردهای بین‌المللی برای تمام دانشجویان از تمام کشورهای جهان ارائه می‌کند. اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های خصوصی در عرصه بین المللی دارید ما به شما این دانشگاه را پیشنهاد می کنیم.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه بین‌المللی فینال

دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس

این دانشگاه دارای یکی از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌‌ها در زمینه‌ی علوم سلامت و بهداشت در قبرس شمالی است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم سلامت و بهداشت در عرصه بین المللی است. بنابراین آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که مایل هستند در این زمینه به ادامه تحصیل بپردازند، می‌توانند این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس

دانشگاه وست قبرس

باید گفت که دانشگاه وست با وجود تازه تاسیس بودن توانسته نظر دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کند. این نشان از کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه است. این دانشگاه یکی از مقصد‌‌های تحصیلی خوب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه وست قبرس

دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا

فضای دانشگاه به گونه‌ای می باشدکه دانشجویان بین‌المللی با پیش زمینه‌‌های فرهنگی متفاوت با آغوش باز پذیرفته می‌شوند و تحصیل در یک محیط دوستانه به شکوفا شدن استعدادهای آنها و پیشرفت تحصیلی‌شان کمک بسیاری می‌کند. انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد تحصیلی می‌تواند مزیت‌های بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی به همراه داشته باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا

اساتید و افراد نخبه و بسیار با تجربه‌ای در این دانشگاه همکاری دارند و به یاری همدیگر به پیشبرد اهداف تحصیلی و علمی‌ دانشجویان کمک می‌کنند. انتظار می‌رود که این دانشگاه نسل جدیدی از دانشجویان و دانش آموختگان را به بهترین شکل ممکن تعلیم و تربیت دهد.معرفی بهترین دانشگاه های قبرس دانشگاه علوم قبرس

چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی

در چند سال اخیر، قبرس شمالی به عنوان مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی مطرح شده است. این را می‌توان به تعداد زیادی از عوامل نسبت داد، اما در میان آنها می‌توان به محیط آرام و دلپذیر، آموزش با کیفیت معتبر جهانی و هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه شگفت انگیز اشاره کرد. دانشگاه‌های قبرس شمالی معمولاً برای دانشجویان بین المللی بورسیه 50 درصدی اعطا می‌کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس شمالی باید مراحل زیر را طی کنید. الزامات درخواست برای برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه قبرس شمالی

 1. مدرک دبیرستان سطح O و A یا معادل آن
 2. کپی پاسپورت اسکن شده
 3. اختیاری: گواهی نمره انگلیسی (تافل، آیلتس یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)

شرایط درخواست برای برنامه‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه قبرس شمالی:

 1. مدرک دبیرستان سطح O و A یا معادل آن
 2. دیپلم لیسانس
 3. ریز نمرات لیسانس (لیست دقیق دوره‌های اخذ شده)
 4. کپی پاسپورت اسکن شده
 5. اختیاری: آخرین CV یا رزومه
 6. اختیاری: گواهی نمره انگلیسی (تافل، آیلتس یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)

الزامات درخواست برای برنامه‌های P.h.D در دانشگاه قبرس شمالی:

 1. مدرک دبیرستان سطح O و A یا معادل آن
 2. دیپلم لیسانس
 3. ریز نمرات لیسانس (لیست دقیق دوره‌های اخذ شده)
 4. فوق دیپلم
 5. ریز نمرات کارشناسی ارشد (لیست دقیق دوره‌های اخذ شده)
 6. آخرین رزومه یا رزومه
 7. کپی پاسپورت اسکن شده
 8. پیشنهاد پایان نامه (1 تا 2 صفحه)
 9. اختیاری: گواهی نمره انگلیسی (تافل، آیلتس یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)

هر دانشگاه در قبرس سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان اجازه می‌دهد برای برنامه‌های تحصیلی خود درخواست دهند و ثبت نام کنند. بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می‌توانید از طریق درخواست در آنها پیش بروید و مدارک خود را در آنجا ارسال کنید. برخی از الزامات اساسی که برای هر برنامه ای نیاز دارید به شرح زیر است:

 1. اسکن دیپلم (دبیرستان یا لیسانس)
 2. کارنامه / سوابق دوره‌های قبلی
 3. اسکن پاسپورت و/یا شناسنامه
 4. CV
 5. مدارک تحصیلی یا کمک مالی
 6. توصیه نامه (بین 2-3)
 7. نمونه کارها و/یا نمونه‌های نوشتاری

شرایط تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

برای ورود به دانشگاه‌های قبرس، دوره‌های آمادگی را بگذرانید: این نوع دوره‌ها به دانشجویان جویای مدرک امکان می‌دهد تا قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، تقویت آموزشی بیشتری کسب کنند.

زبان انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی بهبود بخشید: اگر در یک برنامه تحصیلی در قبرس شرکت می‌کنید، باید ثابت کنید که مهارت‌های زبانی شما برای شرکت در کلاس‌ها و درک سخنرانی‌ها به اندازه کافی خوب است. این دوره‌ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون‌های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه‌ها آماده می‌کند. تقریباً سه چهارم مردم در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، بنابراین شما با دانستن زبان انگلیسی مشکلی در فهم زبان آن‌ها نخواهید داشت. تعداد بالای گردشگرانی که سالانه از قبرس بازدید می‌کنند به محبوبیت زبان انگلیسی کمک می‌کند.

برای درخواست تحصیل در قبرس، باید مدرکی را برای تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهید. مدارک مورد قبول توسط دانشگاه‌های قبرس عبارتند از:

 1. PTE آکادمیک
 2. تافل
 3. آیلتس
 4. C1 Advancedیا C2 Proficiency

هزینه دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی

اگر اهل اتحادیه اروپا / EEA هستید، خوشحال باشید! شما می‌توانید در یک دانشگاه دولتی در قبرس در مقطع لیسانس به صورت رایگان تحصیل کنید. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA، هزینه تحصیل در قبرس تا 7000 یورو در سال خواهد بود. در سطح کارشناسی ارشد، همه دانشجویان بین المللی هزینه‌هایی از 4000 تا 8000 یورو در سال پرداخت می‌کنند.

سوالات متداول

 1. مدرک دبیرستان سطح O و A یا معادل آن
 2. کپی پاسپورت اسکن شده
 3. اختیاری: گواهی نمره انگلیسی (تافل، آیلتس یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)

برترین دانشگاه های قبرس عبارت اند از:

 • دانشگاه بین‌المللی قبرس
 • دانشگاه نیر ایست یا خاور نزدیک
 • دانشگاه مدیترانه شرقی
 • دانشگاه گیرنه یا کایرنیا
 • دانشگاه رئوف دنکتاش
 • دانشگاه آمریکایی گیرنه
 • دانشگاه اروپایی لفکه
 • دانشگاه باغچه شهیر
 • دانشگاه بین‌المللی فینال
 • دانشگاه علوم اجتماعی و سلامت قبرس
 • دانشگاه وست قبرس
 • دانشگاه مدیترانه‌ای کارپازیا
 • دانشگاه علوم قبرس

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی