جذابیت تحصیل در قبرس شمالی و موقعیت منحصر به فرد آن به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای گذراندن ایام جوانی و علم آموزی است. مناظر زیبا، اهمیت تاریخی و آمارهای آموزشی درخشان، فضایی جذاب را برای دانش آموزان و دانشجویان از سراسر جهان فراهم کرده است. در ادامه به بررسی دلایل عمده دانشجویان و دانش آموزان برای انتخاب کشور قبرس به عنوان محل تحصیل خود می پردازیم. اما پیش از آن بهتر است مختصر نگاهی به شرایط تحصیلی در این کشور بیاندازیم.

زبان ترکی، انگلیسی
هزینه تحصیل متغیر بر اساس دوره
کمک منابع تامین مالی بورسیه های تحصیلی
مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی

(در صورت وجود)

آیلتس، تافل
پایه تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس، دکتری

 

مزایای تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی

قبرس به عنوان یک مرکز آموزشی، جایگاه خود را در قلب بسیاری از دانشجویان بین المللی به دست آورده است. این کشور با ترکیبی هماهنگ از فرهنگ اروپایی و آموزش های پیشرفته، فرصت های فراوانی را ارائه می دهد.

آموزش مقرون به صرفه: قبرس آموزش با کیفیت بالا را با هزینه مناسب ارائه می دهد و آن را به گزینه ای قابل دسترس برای دانشجویان در سراسر جهان تبدیل کرده است.

کیفیت زندگی: قبرس دارای محیطی امن که با مناظر خیره کننده و غذاهای مدیترانه ای، کیفیت بالایی از زندگی را فراهم نموده است.

مدارک بین المللی به رسمیت شناخته شده: دانشگاه های قبرس دارای اعتبار جهانی هستند.

آموزش انگلیسی متوسط: بیشتر دوره ها، به ویژه دوره هایی که برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند، به زبان انگلیسی تدریس می شوند و موانع زبانی را از بین می برند.

جو چند فرهنگی: تعامل دانشجویان با پیشینه‌های مختلف، دیدگاه های جهانی و درک متقابل فرهنگی را تقویت می‌کند.

سهولت کار: قبرس فرصت های کاری پس از تحصیل و دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه داده و دانشجویان را قادر می سازد تا تجربه عملی کسب کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه شما میتوانید با مشاوران حرفه ای تیم لاکچری لایف در ارتباط باشید.

 

چرا قبرس برای دانشجویان مناسب است؟

دوره های پرطرفدار برای تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی

دوره های آموزشی در قبرس مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده است که با تمرکز اولیه بر تحقیق و آموزش عملی، مکان مناسبی برای تحصیلات عالیه است.

پزشکی: رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای قبرس شمالی از شهرت بسیاری برخوردارهستند و آموزش عملی و فرصت های تحقیقاتی پیشرفته را در این زمینه ارائه می دهند.

مدیریت بازرگانی: با تمرکز بر نوآوری و کارآفرینی، دوره های مدیریت کسب و کار،  دانشجویان را برای نقش های پویا آماده می کنند.

علوم دریایی: قبرس با توجه به موقعیت ساحلی خود مکانی ایده آل برای مطالعات علوم دریایی است که بینش هایی را در مورد اکوسیستم های آبی و حفاظت از آن ارائه می دهد.

مدیریت گردشگری: به دلیل گردشگری و توریست خیز بودن کشور قبرس شمالی و رونق بسیار بالای صنعت توریسم، تحصیل در رشته توریسم و گردشگری در قبرس شمالی یکی از بهترین گزینه های تحصیلی در این کشور میباشد.

فناوری اطلاعات: تأکید قبرس بر فناوری باعث محبوبیت دوره های فناوری اطلاعات شده است و آموزش در زمینه های توسعه نرم افزار و تجزیه و تحلیل داده ها را به صورت تخصصی ارائه می دهد.

مهندسی عمران و معماری: رشته های های مهندسی عمران و معماری دانشجویان را برای طراحی، اصول برنامه ریزی،  کمک به توسعه زیرساخت های کشور و پرورش افراد ماهر و هنرمند آماده می کند.

چرا قبرس برای دانشجویان مناسب است؟

برترین دانشگاه های قبرس برای دانشجویان بین المللی

سیستم آموزشی قبرس دارای ترکیبی از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی است که هر کدام برای رشته‌های خاص شهرت دارند. چند مورد از دانشگاه های مهم این کشور به  صورت خلاصه را در جدول زیر برای شما آورده ایم.

نوع

تاسیس

شهر

نام دانشگاه

دولتی

1979 فاماگوستا  EMU دانشگاه مدیترانه شرقی 

خصوصی

1988

نیکوزیا

NEU دانشگاه خاور نزدیک 

خصوصی

1997

نیکوزیا

CIU دانشگاه بین المللی قبرس 

خصوصی

2015

فاماگوستا

(Ada Kent) دانشگاه آداکنت

خصوصی

 

1985

گیرنه

GAU دانشگاه آمریکایی گیرنه

خصوصی

1989

لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه

خصوصی 2015 گیرنه

دانشگاه بین المللی فاینال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی