جزئیات زندگی در قبرس شمالی از جوانب مختلف

خرید واحد ملکی در قبرس شمالی می تواند برای شما یک گزینه سرمایه گذاری عالی باشد. برای مثال، شما سرمایه ای به میزان 300 هزار پوند دارید و می خواهید در این کشور زیبا سرمایه گذاری کنید. ممکن است برنامه های مختلفی برای سرمایه خود در نظر داشته باشید. اما ندانید کدام گزینه را به عنوان تصمیم نهایی خود در نظر بگیرید. ممکن است به شما خرید عرصه (زمین خالی) پیشنهاد شود یا ممکن است خودتان علاقه به ساخت و ساز در قبرس شمالی داشته باشید. برای پاسخ تمام این سوالات، تا انتهای این مقاله لاکچری لایف همراه ما باشید.

چند مدل سرمایه گذاری املاک در قبرس شمالی داریم؟

بطور کلی، خرید ملک یا سرمایه مشابه در این کشور زیبای ساحلی، شامل 4 مورد است. این 4 مورد عبارت اند از:

  1. خرید آپارتمان
  2. خرید ویلا
  3. خرید ویلا آپارتمان
  4. خرید عرصه

بطور میانگین، علاقه سرمایه گذاران ایرانی برای خرید واحد ملکی در قبرس شمالی به سمت ویلا پیش می رود. در هنگام فروش هم این ویلا است که فروش با سود بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. فروش ویلا هم بسیار راحت تر از فروش آپارتمان خواهد بود. بخصوص اگر موقعیت ملک شما در نزدیکی سواحل یا در حدود 1 کیلومتری آن باشد. این نوع املاک از حد متوسط به بالا مقیاس بندی می شوند. هرچه سطح موقعیتی ملک شما بهتر شود، ارزش آن هم بهتر خواهد شد.

برای خرید عرصه در قبرس شمالی چقدر سرمایه نیاز است؟

معمولا عرصه در قبرس شمالی، از 650 تا 700 متر قطعه بندی می شود. این میزان کمترین میزان قابل فروش عرصه است که در قبرس شمالی می توانید خریداری کنید. این عرصه اگر در مناطق متوسط به بالا باشد، حداقل سرمایه 250 الی 300 هزار پوندی نیاز دارد. این مبلغ برای خرید یک زمین خالی، کمی غیر منطقی بنظر می رسد! بخصوص اگر ادامه این مطلب را کامل بخوانید که دلیل اصلی این غیر منطقی بودن را کشف خواهید کرد.

با چه سرمایه ای می توان در قبرس شمالی ساخت و ساز کرد؟

خرید واحد ملکی در قبرس شمالی بهتر است یا پیش خرید آن؟

بطور کلی، سرمایه گذاری روی عرصه و ساخت و ساز در زمین های خالی، هزینه های بسیار زیادی را برای شما خواهد داشت. برای مثال، شما یک زمین خالی با قیمت 300 هزار پوند خریداری کرده اید. این هزینه فقط برای خرید آن عرصه است. پس از آن، باید با شرکت های ساخت و ساز همکاری کنید تا بهترین متریال از کشورهای خارجی برای ملک شما وارد شوند.

در مقایسه خرید واحد ملکی در قبرس شمالی یا خرید عرصه، از طرفی، اگر یک زمین 700 متری در مناطق متوسط به بالا خریداری کنید، نهایتا می توانید 20 درصد متراژ عرصه را در طبقه اول و 15 درصد متراژ زمین را در طبقه دوم احداث کنید. یعنی نهایتا می توانید 245 متر واحد ملکی درون این عرصه ایجاد کنید. برای عرصه های در مناطق بهتر، می توانید تا 50 درصد متراژ را در دو طبقه احداث کنید که باز هم به نسبت سرمایه ای که قرار داده اید، زیاد منطقی نخواهد بود.

هزینه متریال و مبله کردن واحد ملکی، می تواند هزینه بسیار زیادی برای شما باشد. برای مثال، اگر بخواهید یک واحد ملکی متوسط را مبله کنید، حداقل 35 هزار دلار نیاز به سرمایه خواهید داشت. یا اگر می خواهید یک استخر بسازید، حدود 70 هزار پوند سرمایه از شما برخواهد داشت.

اگر از تمامی این موارد هم بگذریم، خرید واحد ملکی در قبرس شمالی به این دلیل به ساخت و ساز ترجیح داده می شود که قبرس شمالی نمی گذارد شما به عنوان یک خارجی در این کشور ساخت و ساز کنید. برخلاف ایران، شما نمی توانید در قبرس شمالی مجوز های لازم برای ساخت و ساز را به عنوان یک خارجی دریافت کنید. مگر اینکه در آن کشور به عنوان پیمانکار محسوب شوید و هزینه های هنگفت متعاقب را قبول کنید.

پس در نتیجه، اگر انبوه ساز نیستید، خرید عرصه و ساخت ملک چندان سودآور نخواهد بود.

ملک در حال ساخت بخریم یا ملک آماده؟

خرید واحد ملکی در قبرس شمالی نسبت به خرید ملک پیش فروش بهتر است یا بدتر؟ پاسخ این سوال را با کمی تفکر می توان دریافت کرد. مسلما خرید واحد پیش فروش می تواند سود بیشتری برای شما داشته باشد. بطور میانگین، 25 الی 30 درصد سرمایه شما می تواند با خرید واحد در حال ساخت تبدیل به سود شود. این سود در مدت زمان اندک می تواند چشمگیر باشد. به شرطی که با یک شرکت حرفه ای و معتبر قرارداد ببندید. این شرکت ها معمولا فروش بسیار خوبی را تجربه می کنند و می توانند سودآوری فوق العاده ای برای شما داشته باشند.

چه نوع ملک آماده ای خریداری کنیم؟

خرید واحد ملکی در قبرس شمالی در چند بخش می تواند طبقه بندی شود. اگر می خواهید آپارتمان بخرید، باید به فکر سود کمتر و فروش سخت تر واحد خود باشید. اگر می خواهید فروش خوبی داشته و با سرعت بیشتری به پول خود برسید، می توانید خرید واحد های ویلایی را برگزینید. این انتخاب می تواند برای شما گزینه های بسیاری را روی میز قرار دهد.

پیشنهاد ما این است که از شرکت های معتبر و برند در این زمینه خریداری کنید. این شرکت ها شاید قیمت بیشتری برای واحد خود قرار داده باشند، اما مسلما شرایط و امتیازات بهتری را هم برای شما خواهند داشت. برای مثال، اگر شما از این شرکت ها واحدی را بخرید، معمولا واحد شما در یک مجموعه واحد بین بقیه واحد های مشابه خواهد بود.

این خود سبب می شود تا روح ویلای شما همیشه زنده بماند. واحد های مجاور ممکن است به مسافر اجاره داده شوند یا ساکنین قبرس شمالی در آنها ساکن شوند. علاوه بر این، اگر مشکلاتی اعم از خرابی های احتمالی یا نیاز به بازسازی ایجاد شد، این شرکت ها کاملا گارانتی آن را برای شما خواهند داشت. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که موقع خرید، حتما با ما مشورت کنید تا بهترین شبکه سازی را در خرید واحد ملکی در قبرس شمالی برای شما انجام دهیم.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی کامل خرید واحد ملکی در قبرس شمالی یا عرصه پرداختیم. همچنین خرید پیش فروش های واحد های ملکی را هم به طور کامل با شرایط آن زیر ذره بین بردیم. حالا شما خودتان در کامنت ها بگویید که کدامیک از این موارد برای شما بهتر است. آیا سرمایه ای که در دست دارید، می تواند پاسخگوی تصمیم شما باشد؟ آیا می توانید پس از سرمایه گذاری چند ساله در این کشور، ملک خود را به فروش برسانید؟ برای دریافت مشاوره اختصاصی مجموعه لاکچری لایف، می توانید با ما تماس بگیرید. خرید و فروش های موفق مشتریان قبلی ما برای مجموعه لاکچری لایف، رزومه ما برای شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی