جاذبه های گردشگری قبرس شمالی یکی از مهم ترین مواردی است که آن را تبدیل به سرزمینی جذاب کرده است. ما در این مطلب با این جاذبه های گردشگری آشنا خواهیم شد. طبیعت، آثار تاریخی و البته سواحل، قبرس شمالی را به مقصدی هیجان انگیز تبدیل کرده اند. سرزمینی شگفت انگیز در دریای مدیترانه که تنها جزیره ای آرام با سواحل زیبا نیست، بلکه با تاریخی طولانی گنجینه ای از آثار تاریخی و البته طبیعتی چشم نواز را درخود جای داده است. شهرهایی نظیر نیکوزیا، گیرنه، فاماگوستا، لفکه و … که در قبرس شمالی قرار گرفته اند، هر یک دنیایی از جاذبه های تماشایی اند که در ادامه مطلب با این جاذبه ها آشنا خواهیم شد.

بندر گیرنه/ Gyrne Harbour

یکی از جاذبه های گردشگری قبرس شمالی بندر گیرنه (کیرنیا) می‌باشد که از شهرهای سواحل قبرس شمالی است و به بندر و قلعه ی تاریخی اش معروف است. این شهر یک بندر قدیمی دارد که اگر گذرتان به قبرس شمالی افتاد حتما باید از آن دیدن کنید، بندری که در احاطه ی کافه ها و رستوران ها قرار گرفته که بهترین جا برای امتحان طعم غذاهای محلی قبرس شمالی می‌باشد.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی بندر گیرنه/ Gyrne Harbour

قلعه گیرنه/ Gyrne Castle

از دیگر جاذبه های گردشگری قبرس شمالی، می‌توان به قلعه گیرنه اشاره کرد که درست در کنار بندر گیرنه قرار دارد و برای ساختش از معماری های ترکیبی و پیچیده ی جذابی استفاده شده که واقعا ارزش بازدید دارد. در پشت دیواره های این قلعه جاذبه هایی نظیر کلیسای سنت جورج، آپارتمان های پادشاهی و کلیسایی کوچک را خواهید دید که بازدید از آن ها سفر تاریخی تان را جذابتر و تکمیل می کند. در موزه ی کشتی های شکسته چشمتان به کشتی ای می افتد که حدود ۳۰۰ سال پیش از میلاد غرق شده و قدیمی ترین کشتی کشف شده در بستر دریا می‌باشد.

بیشتر بخوانید: شهر گیرنه قبرس شمالی

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی قلعه گیرنه/ Gyrne Castle

ساحل لاک پشت / Turtle Beach

این ساحل نیز از زیباترین جاذبه های گردشگری محسوب می‌شود. حتما انتظار دارید این ساحل پر از لاک پشت باشد؟ اینطور نیست؟ در فصل تابستان این ساحل ماسه ای و طولانی محل رفت و آمد لاک پشت های سبز رنگ است که برای تخم گذاری خودشان را به این ساحل می رسانند. مردم قبرس شمالی برای تفریح و استراحت به این ساحل می روند پس اگر دوست دارید به ساحلی بروید که بیشتر از توریستان مردم محلی را تماشا کنید این ساحل انتخاب مناسبی می‌باشد.

 جاذبه های گردشگری قبرس شمالی ساحل لاک پشت / Turtle Beach

کلیسای بلاپایس/ Bellapais Monastery

این کلیسا که در قرن ۱۳ بنا شده بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های قبرس شمالی می‌باشد. کلیسا در روستای کوچک بلاپایس در ۵ کیلومتری شهر گیرنه قرار گرفته و اکثر آثار به جای مانده از آن مربوط به زمان پادشاه هوگ سوم است. این بنای جذاب و زیبا در طی قرن ها بزرگ و بزرگ تر شد و امروز معماری جذاب گوتیک را به نمایش گذاشته است.

قلعه سنت هیلاریون/ St Hilarion Castle

این قلعه هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قبرس شمالی است که در شهر گیرنه و در ارتفاع ۶۷۰ متری ساخته شده و از آن جایی که در ابتدا سنت هیلاریون بر روی این قله زندگی می کرد به همین دلیل به این اسم معروف شد. این قلعه دارای سه طبقه است که طبقه ی بالایی اش پر از پله های باریک و پیچ در پیچ می‌باشد که به برج پرینس جان و خانه های سلطنتی منتهی می شوند. در این قلعه مردم تماشاگر چشم اندازهای جذاب و شگفت انگیزی از گیرنه و روستاهای اطراف آن هستند.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی قلعه سنت هیلاریون/ St Hilarion Castle

قلعه بوفاونتو/ Buffavento Castle

این قلعه نیز قلعه ای زیبا و جذاب میباشد که در فاصله ۱۶ کیلومتری شهر گیرنه قرار گرفته و با ارتفاع ۹۵۴ متر بلندترین قلعه می‌باشد در نتیجه صد در صد چشم اندازهای جذابی خواهد داشت. با اینکه بیشتر قسمت های این قلعه در اثر گذشت زمان از بین رفته اما معماری جذاب و زیبایی دارد که حیف است تا قبرس شمالی بروید و از آن دیدن نکنید. از طرفی اگر عاشق مسیرهای کوهنوردی هستید خبر خوبی برایتان داریم زیرا برای رسیدن به این قلعه ۴۵ دقیقه کوهنوردی در پیش رو خواهید داشت.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی قلعه بوفاونتو/ Buffavento Castle

شبه جزیره کارپاز و کلیسای آندریس/Karpaz Peninsula and Apostolos Andreas Monastery

شبه جزیره کارپاز سرزمینی آرام با کیلومترها ساحل شنی بکر و زیبا می‌باشد که در شمال شرقی قبرس شمالی قرار گرفته است. یکی از مهمترین جاذبه های این شبه جزیره کلیسای آندریس است که تاریخی و معماری جذاب و دل نشینی دارد. این منطقه به حیات وحش و به خصوص الاغ های وحشی معروف است و خیلی ها آن را یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری قبرس شمالی می دانند.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی شبه جزیره کارپاز و کلیسای آندریس/Karpaz Peninsula and Apostolos Andreas Monastery

شهر باستانی سالامیس/ Salamis Ancient City

سالامیس که در ساحل شرقی قرار دارد یکی از مهمترین و جذاب ترین سایت های باستان شناسی و جاذبه های گردشگری قبرس شمالی می‌باشد. این شهر باستانی در قرن ۱۲ قبل از میلاد تاسیس شده ودر طی چندین سال رشد و پیشرفت چشمگیری داشته تا اینکه به دست حمله عرب ها، زلزله و جزر و مدهای قرن هفتم از بین رفت. این شهر بزرگ مملوء از آثار و بناهای رومی ست که تماشای آن ها برای دوست داران تاریخ پر از زیبایی و جذابیت می‌باشد.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی شهر باستانی سالامیس/ Salamis Ancient City

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی