اجاره ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی بدلیل داشتن موقعیت عالی، امروزه به یکی از بهترین مکان های مهاجرتی و تحصیلی بخصوص برای ایرانیان تبدیل شده است که علاوه بر امکانات خوب، هزینه هایی پایین تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. در این مطلب قصد داریم به موضوع اجاره ملک در قبرس شمالی بپردازیم.

بیشتر بخوانید:مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

خانه های اجاره ای در قبرس شمالی

اگر قصد اجاره خانه در قبرس شمالی را دارید، باید توجه داشته باشید که خانه ها در قبرس شمالی بسیار متنوع هستند و شما باید برحسب نیاز و هزینه ای که در نظر گرفته اید خانه مناسب خود را میتوانید انتخاب کنید.

در قبرس شمالی تیپ های مختلف خانه ها  شامل سوئیت (واحدهای استودیو)، یک خوابه، دوخوابه، سه خوابه، ویلایی، ویلایی نیمه مستقل و پنت هاوس ها را خواهید دید که میتوانید برای اجاره این املاک بدون هیچ مشکلی اقدام کنید.

اجاره ملک در قبرس شمالی

اثاثیه خانه های اجاره ای قبرس شمالی

برخلاف ایران، در قبرس شمالی معمولا خانه ها به صورت مبله و با اثاثیه اجاره داده می شوند و منظور از مبله بودن ملک داشتن مبلمان، لوازم بزرگ آشپزخانه مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، گاز و فر یا ماکروفر، تخت، تلویزیون، میز ناهار خوری، کولرگازی، پرده و … است و تا حد زیادی کار را برای اسباب کشی و ساکن شدن در ملک جدید آسان تر می کند.

اجاره ملک در قبرس شمالی

هزینه های اجاره ملک در شهرهای مختلف قبرس شمالی

در قبرس شمالی اجاره ی خانه به موقعیت مکانی بستگی دارد و هزینه ی اجاره در شهرها به نسبت شهرک ها پایین تر است.  برای مثال در شهر فاماگوستا قیمت اجاره پایین تر از شهرک های منطقه ی ساحلی لانگ بیچ اسکله است.

مبلغ اجاره در شهرهای مختلف قبرس شمالی متفاوت می‌باشد. این تفاوت نه تنها از نظر قیمت، بلکه از نظر نحوه پرداخت و نوع ارز پرداختی نیز می‌باشد.

بیشتر بخوانید:هزینه های زندگی در قبرس شمالی

اجاره ملک در قبرس شمالی

شهرگیرنه

اجاره خانه در شهر گیرنه به پوند انگلیس دریافت می‌شود و قرارداد یکساله بسته شده و اجاره را می‌توانید به صورت ماهانه نیز پرداخت کنید.
در گیرنه، اجاره بلند مدت، ماهانه از حدود 350 پوند انگليس و اجاره کوتاه مدت از روزی 90 پوند انگلیس شروع می شود. (بسته به موقعیت محلی و محله های مختلف فرق میکند).

توجه داشته باشید که این عدد برای محله های خوب شهر می باشد .

بیشتر بخوانید:شهر گیرنه قبرس شمالی

نیکوزیا(لفکوشا)

اجاره خانه‌ها در لفکوشا به پوند انگلیس و یا ارزهای معادل دریافت می‌شود و قراردادهای اجاره شش ماهه تا یکساله با امكان پرداخت اجاره به صورت ماهانه منعقد میگردند. در نیکوزیا، مبلغ اجاره بلند مدت، ماهانه از حدود 200 پوند انگلیس (برای یک خانه دو خوابه متوسط) شروع می شود و اجاره کوتاه مدت از روزی 35 تا 70 پوند انگليس بسته به نوع property  می‌باشد.

بیشتر بخوانید:شهر نیکوزیای شمالی (لفکوشا) در قبرس شمالی

فاماگوستا

اجاره خانه‌ها در شهر فاماگوستا به پوند انگلیس و یا معادل این ارز به لیر ترکیه می‌باشد و معمولا اجاره یکسال خانه همان اول دریافت می‌شود.
اجاره بلند مدت در فاماگوستا برای یکسال از حدود 17000 لير شروع می شود. به ندرت از این عدد پائین تر یافت می شود و بسته به عمر واحد های مسکونی متغییر می باشد و اجاره کوتاه مدت از روزی 50 تا 120 پوند انگلیس می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی