امکانات درمانی در قبرس شمالی یکی از سوالات رایج ایرانیان قبل از مهاجرت به این کشور است. برای اینکه به کشوری مهاجرت کنید، بررسی امکانات درمانی مانند شرایط درمانی، دارو و بیمارستان های آن کشور ضروری است. پس برای درک بهتر این موضوع در ادامه این مقاله از لاکچری لایف با ما همراه باشید.

Treatment facilities in Northern Cyprus

وضعیت بهداشتی و درمانی قبرس شمالی

امکانات درمانی در قبرس شمالی به صورت خصوصی و دولتی وجود دارد. بیمارستان ‌های دولتی نسبت به بیمارستان های عمومی قیمت مناسب تری دارند و به تمامی افراد از جمله شهروندان محلی و اتباع خارجی خدمات ارائه می ‌دهند. برای استفاده از این خدمات دولتی، باید کارت درمانی داشته باشید.

برای دریافت کارت درمانی، شهروندان قبرسی می ‌توانند به نزدیک ترین بیمارستان دولتی یا مراکز درمانی مراجعه کرده و برای دریافت کارت اقدام کنند. اما اگر به عنوان اتباع خارجی وارد قبرس شده ‌اید و می ‌خواهید کارت درمان را دریافت کنید، باید برخی فرم‌ ها را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را به کشور قبرس ارائه دهید. هنگام مراجعه به مراکز درمانی یا بیمارستان‌ های دولتی، لیستی از مدارک مورد نیاز برای اتباع خارجی جهت صدور کارت درمانی در کشور قبرس به شما ارائه خواهد شد.

انواع کارت درمانی قبرس شمالی

همان طور که گفتیم برای استفاده از امکانات درمانی در قبرس شمالی باید کارت درمانی دریافت کنید. این کارت انواع مختلفی در این کشور دارد که شامل موارد زیر می شوند:

 1. کارت نوع A به رنگ صورتی: این کارت به ساکنان قبرس شمالی امکان استفاده رایگان از خدمات درمانی دولتی را فراهم می ‌کند. برای دریافت این کارت، کافی است مدارک مورد نیاز را به مراکز درمانی ارائه دهید. افرادی که تعداد فرزندان آن ‌ها چهار یا بیشتر از چهار نفر باشد، کارمندان دولتی و افرادی که از مزایای دولتی بهره ‌مند هستند نیز می ‌توانند از این کارت استفاده کنند.
 2. کارت نوع B در رنگ آبی: این کارت امکان استفاده از خدمات درمانی با نصف قیمت را برای شهروندان فراهم می ‌کند. برای استفاده از این کارت، درآمد خالص شما محاسبه می ‌شود و هیچ وابستگی از نوع همسر یا فرزند ندارید.
 3. کارت نوع C در رنگ زرد: این کارت حاوی اطلاعات شامل نام فرد، افراد وابسته، شماره سریال، شماره ملی و تاریخ انقضاء است. این کارت برای ثبت و ردیابی اطلاعات بیماران و کنترل هزینه ‌های درمانی استفاده می ‌شود.

خدمات دارویی در قبرس شمالی

امکانات درمانی در قبرس شمالی

در قبرس شمالی، هزینه های دارویی به طور کلی پایین تر از کشورهایی مانند انگلیس و آلمان است. این وضعیت باعث می ‌شود که مردم بتوانند به راحتی به داروهای مورد نیاز دسترسی داشته باشند. داروخانه‌ های قبرس شمالی مانند ایران برخی از داروها را بدون نسخه در اختیار مردم می گذارد.

علاوه بر این، اگر برای حیوانات خانگی تان دارویی نیاز داشته باشید، می‌ توانید به راحتی از داروخانه ‌ها دریافت کنید. این نشان می‌ دهد که امکانات درمانی در قبرس شمالی به نیازهای گسترده‌ تری از جمله بهداشت حیوانات نیز توجه می کند و شهروندان به راحتی می توانند از خدمات دارویی استفاده کنند.

بیمارستان های قبرس شمالی

امکانات درمانی در قبرس شمالی

قبرس شمالی مانند ایران بیمارستان های دولتی و خصوصی دارد. برای آشنایی بیشتر با امکانات درمانی در قبرس بیاید لیست این بیمارستان ها را بررسی کنیم:

بیمارستان های خصوصی در قبرس شمالی

بیمارستان دانشگاه Near East: یکی از برترین بیمارستان ‌های خصوصی در قبرس شمالی است که در مناطق مختلف این کشور مانند Famagusta، Guzelyurt و Bafra فعالیت می کنند.

بیمار ستان های خصوصی نیکوزیا / لفکوشا:
 • بیمارستان دانشگاه Near East نیکوزیا
 • بیمارستان Cyprus Life
 • بیمارستان Kolan British

بیمارستان‌ های خصوصی گیرنه:

 • بیمارستان Kamiloğlu Hastanesi
 • بیمارستان Medical Port

بیمارستان‌ های خصوصی فاماگوستا:

 • بیمارستان (Yasam (Cyprus Life
 • مرکز پزشکی دانشگاه Near East فاماگوستا
 • بیمارستان خصوصی Guzelyurt Lefke
 • کلینیک خصوصی دانشگاه Near East Guzelyurt

بیمارستان های دولتی در قبرس شمالی

 1. بیمارستان دولتی نیکوزیا/ لفکوشا (بیمارستان دولتی دکترBurhan Nalbantoğlu ): با بیش از 152 پزشک و بیش از 400 پرستار و پرسنل بهداشتی فعال، این بیمارستان بزرگترین بیمارستان قبرس شمالی در بخش دولتی است. این بیمارستان با ارائه امکانات درمانی از جمله تروما، سرپایی، مراقبت‌ های ویژه، بانک خون و مراکز اختصاصی سرطان و دیابت یکی از بهترین بیمارستان های این کشور است.
 2. بیمارستان دولتی گیرنه (بیمارستان دولتی Girne Akçiçek): این بیمارستان با ظرفیت 56 تخت خوابی، خدمات درمانی کاملی را ارائه می ‌دهد. این خدمات و امکانات درمانی در قبرس شمالی شامل بخش ‌های اورژانس، پلی کلینیک و اداری است.
 3. بیمارستان دولتی فاماگوستا: با امکانات مدرن و ساختار هوشمند، این بیمارستان از بخش ‌های مختلفی از جمله حوادث و اورژانس 24 ساعته، اتاق عمل، آزمایشگاه و پلی کلینیک ‌ها برخوردار است.
 4. بیمارستان دولتی لفکه (بیمارستان دولتی Cengiz Topel): بیمارستان دولتی Cengiz Topel یکی از بیمارستان‌ های قدیمی در قبرس شمالی است که در سال ۱۹۲۹ توسط شرکت معدنی قبرس ساخته شده است. این بیمارستان با موقعیتی جذاب در منطقه ساحلی Yesilyurt واقع شده و باغ ‌های زیبا و زمین‌ های گلف دارد. بیمارستان دولتی Cengiz Topel در حال حاضر دارای بخش ‌های زیر است:
 • بخش‌ های 15-12 تختخوابی
 • اتاق‌ های خصوصی
 • اتاق‌ های پلی کلینیک
 • اتاق عمل
 • بخش فیزیوتراپی
 • واحد دیابت
 • واحد دندانپزشکی
 • آزمایشگاه
 • اورژانس ۲۴ ساعته
 1. بیمارستان اورژانس وزارت بهداشت: بیمارستان اورژانس وزارت بهداشت در لفکوشا واقع شده و ظرفیت آن ۱۲ تختخواب است. این بیمارستان خدمات اورژانس کاملی را به صورت ۲۴ ساعته برای افراد زیر ۱۷ سال ارائه می‌ دهد. با توجه به طبیعت اورژانسی بیمارستان، این مرکز مجهز به امکاناتی مانند بخش اورژانس ۲۴ ساعته، اتاق ‌های عمل و پلی کلینیک است.Top of Form

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله بخش های مختلف امکانات درمانی در قبرس شمالی را بررسی کرده ایم. قبرس شمالی از نظر بهداشت و دارو مجهز است و شما هر دارویی که نیاز دارید را می توانید برای خود یا حیوان خانگی تان تامین کنید. همچنین امکانات درمانی در بیمارستان های قبرس نیز وضعیت خوبی دارند، برای نمونه به چند مورد از آنها پرداختیم. اگر سوالی دیگری درباره قبرس شمالی و مهاجرت به این کشور دارید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی