اگر به دیدن لاک‌پشت‌ها علاقمند هستید، نباید دیدن ساحل لاک پشت ها در قبرس شمالی را از دست دهید!

قبرس شمالی یکی از جذاب ‌ترین نقاط دنیا برای علاقمندان به طبیعت است. این کشور نه تنها زیبایی‌های طبیعی بسیاری مانند جنگل و باغ و بوستان دارد، بلکه می‌تواند با سواحل حیرت‌انگیزش نیز به پیشواز میهمانانش برود. یکی از نقاطی که سالیانه توریست‌های بسیاری را به سمت قبرس شمالی می‌کشاند، ساحل لاک پشت ها می باشد. با همراهی ما در این متن، زیر و بم این ساحل زیبا را بدانید و بهترین وقت بازدید از این ساحل را شناخته و برای دیدن آن برنامه‌ ریزی کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی قبرس شمالی

قبرس شمال بهشتی برای لاک پشت ها

ساحل لاک پشتی قبرس شمالی

طبیعت جذاب قبرس شمالی نه تنها برای توریستان جذبه بالایی دارد، بلکه با شرایط اقلیمی بسیار مطلوب خود، برای زیستگاه حیوانات نیز مکانی مطلوب برای زندگی در نظر گرفته می‌شود. همانطور که می‌دانید، لاک پشت موجودی دوزیست است و برای زندگی، در محیط‌های مرطوب ارجحیت قائل می‌شود. از این رو، قبرس شمالی می‌تواند مکانی مناسب برای رشد لاک پشت ها باشد.

لاک پشت‌هایی که در قبرس شمالی زندگی می‌کنند به دو دسته اساسی تقسیم می‌شوند، لاک پشت خرطومی (Caretta caretta) و لاک پشت سبز (Chelonia mydas). سواحل قبرس شمالی در کنار سواحل ترکیه و سایر سواحل مدیترانه از جمله سایت‌هایی هستند که به منظور زیست هر چه بهتر لاک پشت‌ها همیشه در حال کنترل هستند.

هر دو نوع لاک پشت خرطومی و لاک پشت سبز در سواحلی با شن نرم تخم‌ریزی و رشد می‌کنند. ساحل آلاگادی (Alagadi) ازجمله سواحلی است که چنین شرایط را دارد. این ساحل در کنار Esentepe و در سمت شرقی Kyrenia واقع شده است.

در کنار ساحل آلاگادی، ساحل طلایی نیز از جمله سواحلی است که در قبرس شمالی قرار دارد و برای تخم ‌ریزی لاک پشتان مکانی ایده‌آل در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:شهر گیرنه قبرس شمالی

بیشتر بخوانید:شهر نیکوزیای شمالی (لفکوشا) در قبرس شمالی

زمان تخم‌ریزی لاک پشت ها

ساحل لاک پشتی قبرس شمالی

لاک پشت ها بین اواخر ماه مارچ و اوایل ماه ژوئن بین ۷۰ الی ۱۵۰ تخم می‌گذارند. همانطور که گفتیم این تخم‌ها در سواحل نرم قرار داده می‌شوند. به منظور محافظت از تخم لاک پشت ها در این بازه زمانی فعالیت‌های محافظت از تخم‌ها نیز شکل می‌گیرد. انسان‌ها و سگ‌ها می‌توانند به‌طور تصادفی زمین را کاشته و به تخم‌ها آسیب بزنند. این موضوع یکی از دلایل اصلی حفاظت از تخم لاک پشت هاست.

معمولا پس از ۵۰ الی ۶۰ روز از تخم‌ریزی، لاک پشت ها به دنیا می‌آیند. لاک پشت های نوزاد با ۴ سانتی‌متر طول و ۱۵ الی ۲۰ گرم وزن یکی از جذاب‌ترین موجودات دنیا هستند. خوشبختانه شما نیز می‌توانید با هماهنگی سفر خود در مدت زمان بیرون آمدن لاک پشت‌ها از تخم‌هایشان از این موجودات زیبا دیدن کنید. لاک پشتان کوچک، شب هنگام سر از تخم بیرون می‌آورند تا از شکارچیان بالقوه خود در امان باشند. در این مدت، شما می‌توانید از هجوم لاک پشتان به سمت دریا دیدن کنید و از زیبایی‌های آن‌ها لذت ببرید.

جالب است بدانید که به منظور حیات لاک پشتان در قبرس شمالی، در سال ۱۹۹۱ جامعه حفاظت از لاک پشتان (SPOT) در قبرس شمالی تاسیس شد. وجود چنین سازمانی نشان از اهمیت بالای زندگی لاک پشتان در قبرس شمالی دارد. پس وقت را از دست ندهید و برای دیدن این موجودات به قبرس شمالی بیایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی