چرا قبرس شمالی :

کشور قبرس شمالی یکی از جادویی ترین مکان های جهان است و به پنجمین کشور امن جهان شهرت دارد. سفر به این بهشت ​​امن و زیبای مدیترانه ای با سواحل شن های طلایی و طبیعت بی نظیر شما را با مجموعه ای از اماکن تاریخی ۱۰ هزار ساله و طبیعت بکر و دست نخورده آشنا می کند قبرس شمالی به سبب امنیت اجتماعی بالا و ثبات اقتصادی به یکی از محل های مهم سرمایه گذاری بدل شده است.

قبرس شمالی زیباترین بخش جزیره، با سواحل بکری که چند صد کیلومتر در امتداد خط ساحلی کشیده شده اند و درختان پیر زیتون، اکالیپتوس و زیبایی وصف ناپذیر کوه های پوشیده از جنگل های کاج معطر، خریداران خارجی را نه تنها به خاطر چشم اندازهای زیبا، بلکه به علت قیمت مناسب ملک، فراوانی و تنوع برای هر سلیقه، به خود جذب می کند.

اهمیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

خرید املاک و مستغلات همواره یک سرمایه گذاری سودآور در جزیره می باشد. برای برخی از مردم داشتن خانه ای در ساحل می تواند مکانی برای خانواده و یا گذراندن تعطیلات باشد و برای برخی دیگر محل اقامتی که همیشه راحت و لذت بخش خواهد بود. الزامات ضروری در انتخاب ملک از قبیل موقعیت جغرافیایی، طبیعت و محیط زیست نقش مهمی در تصمیم خریداران و سرمایه گذاران خارجی ایفا می کند.

قبرس شمالی با سیستم تحصیل پیشرفته

دانشگاه ها و سیستم تحصیلی به طور چشمگیری رشد و توسعه پیدا کرده و بدین جهت ساخت و ساز بسیار پیشرفت داشته و تقاضا برای سرمایه گذاری در بخش مسکن در این سال ها بیشتر شده است.

ارز با ثبات پوند ضامن امنیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی :

واحد پول برای خرید انواع مستغلات غیر منقول و همچنین تمام وسائل نقلیه موتوری به پوند انگلیس بوده که با ارزش ترین و پایدارترین ارز جهان می باشد و همواره نرخ رشدِ مسکن در قبرس براساس ارز قدرتمند پوند بوده که این امر توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. واحد پول برای هزینه های جاری روزانه لیر ترکیه می باشد. که این ویژگی خاص باعث بالا رفتن قدرت خرید شهروندان می باشد.

بازگشت سریع سرمایه در قبرس شمالی یکی از مهم ترین مزیت های این کشور نسبت به سایر کشورهای همجوار مانند ترکیه و اروپا می باشد نرخ بازگشت سرمایه در کشور قبرس شمالی در حدود ۱۰ الی ۱۲ سال می باشد در صورتی که این عدد در کشورهای اروپایی و ترکیه به رقم ۲۰ سال می رسد. یعنی اصل پول خریداران و سرمایه گذاران در این بازه زمانی بستگی به نوع سرمایه گذاری بازگشت خواهد داشت.

قبرس شمالی بهشت سرمایه گذاری در مدیترانه شرقی :

اهمیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

با توجه به تعداد بالای توریست، افراد خارجی و جمعیت قابل توجه دانشجویان در کشور قبرس شمالی، تقاضای بالا برای اجاره مسکن به صورت کوتاه مدت و بلند مدت همواره وجود دارد که این امر باعث آسودگی خاطر سرمایه گذاران در بخش املاک می باشد، همچنین قبرس شمالی در بخش املاک و مستغلات ارزش افزوده بالایی داشته و سرمایه گذاران بین المللی بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جلب می کند.

دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری در قبرس شمالی :

بازده سرمایه گذاری با نرخ سود بالا

نرخ پایین کارمزدهای بانکی و پایین بودن مالیات بر درآمد

سهولت سرمایه گذاری و انجام امور اداری

سهولت در جابه جایی و انتقال پول

ثبات اقتصادی بالا و امنیت سرمایه و سرمایه گذاری

اعطای اقامت به خانواده فرد سرمایه گذار بدون محدودیت در سرمایه گذاری

امنیت و آرامش بسیار بالا و محیطی مناسب برای پرورش و آینده فرزندان با تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه ها

قدرت خرید بالا نسبت به کشورهای پیشرفته و جهان اول

نرخ بسیار پایین جرم و جنایت

اب و هوای بسیار ملائم مدیترانه ای با بیش از ۳۲۰ روز آفتابی

انتظار رشد ۲۵۰ درصدی املاک قبرس شمالی در صورت توافق صلح :

امکان صلح بین دو قبرس شمالی و جنوبی باعث شده است تا سرمایه گذاران از جای جای دنیا نگاهی ویژه به قبرس شمالی داشته باشند زیرا در صورت صلح، قیمت ملک ۲.۵ الی ۳ برابر رشد خواهد کرد و از طرفی دیگر جز اتحادیه اروپا خواهد شد.

در صورت موفقیت مذاکرات صلح بین دو قبرس شمالی و جنوبی در سازمان ملل، قبرس شمالی به عنوان قسمتی از خاک جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود که طبق نظر کارشناسان با رشد ۲.۵ الی ۳ برابری قیمت خانه و ملک برابر خواهد بود. کما اینکه در حال حاضر قیمت ملک در قبرس جنوبی تا ۲.۵ برابر املاک قبرس شمالی است، چنین اتفاقی برمبنای مذاکرات صلح دو قبرس که مدت هاست در جریان است بسیار قریب الوقوع بوده و یک شانس بسیار عالی برای افرادی که در قبرس شمالی سرمایه گذاری کرده اند را فراهم خواهد کرد.

اقلیم

اهمیت سرمایه گذاری در قبرس شمالی

آب و هوای قبرس شمالی به طور معمول مدیترانه ای است و تابستانهای خشک طولانی و زمستانهای کوتاه و بارانی دارد. متوسط دمای سالانه ۱۹ درجه سانتی گراد (۶۶ درجه فارنهایت) است. دمای هوا در نیمه تابستان می تواند بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۵ درجه فارنهایت) با گرمترین دمای دریا در مدیترانه افزایش یابد، به طور متوسط ۲۱ درجه سانتیگراد می باشد (۷۵ درجه فارنهایت). آب و هوا در زمستان بسیار معتدل است و میزان بارش سالانه به طور متوسط ۵۰۰ میلی متر است.

ارز خارجی

یوروچک ها، چکهای مسافرتی و ارزهای خارجی معمولاً در بانک ها یا صرافی ها پذیرفته یا مبادله می شوند. همچنین ممکن است برای پرداخت در هتلها، سوپرمارکت ها و …بیشتر از کارت های اعتباری استفاده کنید.

اجاره اتومبیل

بازدید کنندگان از قبرس شمالی می توانند با استفاده از یک گواهینامه رانندگی معتبر بین المللی یا یک گواهینامه رانندگی معتبر انگلیس برای مدت محدودی (برای توریست ها ۳ ماه) رانندگی کنند. کرایه اتومبیل نسبتاً ارزان است و از طریق مجریان تور، هتل ها یا شرکت های اجاره ماشین در سراسر قبرس شمالی به طور گسترده در دسترس است.

موارد اضطراری

آمبولانس ۱۱۲ ، آتش سوزی ۱۹۹ ، پلیس ۱۵۵ ، آتش سوزی جنگل ۱۷۷.

زبان

زبان رسمی ترکی است ، اما انگلیسی به عنوان زبان دوم نیز بسیار صحبت می شود.

گذرنامه و ویزا

ایرانیان نیاز به اخذ ویزا جهت ورود به قبرس شمالی ندارند و هنگام ورود به قبرس شمالی صرفا مهر ورود به پاسپورت آنها زده شده و مدت زمان اقامت آنها در قبرس شمالی تعیین می شود و درصورت خرید ملک می توانند نسبت به دریافت ویزای اقامت یک ساله خود در کشور قبرس شمالی اقدام کنند.

تعطیلات عمومی

روز سال نو (۱ ژانویه)، روز کودکان و حاکمیت (۲۳ آوریل)، روز کارگر (۱ می)، روز جوانان و ورزش (۱۹ می)، روز صلح و آزادی (۲۰ ژوئیه)، روز پیروزی (۳۰ آگوست)، روز جمهوری ترکیه (۲۹ اکتبر)، روز جمهوری قبرس شمالی (۱۵ نوامبر) و تاریخ جشنواره های مذهبی سال به سال متفاوت است.

تلفن

هنگام تماس با تلفن ثابت از خارج از کشور، شماره بین المللی۰۰۹۰۳۹۲ باید قبل از شماره تلفن های هفت رقمی محلی باشد. شماره های تلفن همراه معمولاً از ۵۳۳، ۵۳۹، ۵۴۲و ۵۴۸ شروع می شود.

زمان

تفاوت زمانی نسبت به ایران یک ساعت و نیم می باشد.

رانندگی در قبرس

رانندگی از سمت چپ و  علائم راهنمایی و رانندگی بین المللی می باشد. حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است. وسایل نقلیه ورودی به قبرس شمالی باید هنگام ورود بیمه شده و کمربند ایمنی باید همیشه بسته شود. استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ممنوع می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی