اولین مورد از مطالب آشنایی با آداب و رسوم و زبان قبرس شمالی که به آن خواهیم پرداخت، فرهنگ قبرس شمالی است. این کشور با فرهنگی غنی و متنوع با تاثیرات شدید از رسم و رسوم ترکیه و کشورهای اطراف دریای مدیترانه، در سال‌های گذشته توانسته گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. بسیار از افراد برای تماشای مراسمات فرهنگی این کشور، وارد قبرس شمالی می‌شوند و اوقات بسیار خوبی را در آن می گذرانند. بسیاری از فرهنگ‌های موجود در این جزیره، حاصل حکومت‌هایی هست که در طی قرن‌ها بر آن حکومت کرده اند.

آداب و رسوم قبرس شمالی شباهت بسیار زیادی به آداب و رسوم ایرانیان و ترک‌ها دارد. بسیاری از مراسم‌های این کشور شبیه فرهنگ ترکیه و ایران است و از عزاداری تا جشن‌ها گرفته، همه سعی می‌کنند در آن شرکت کنند.

عروسی در قبرس شمالی

مانند سنت ایرانی در ازدواج، در قبرس شمالی نیز برای ازدواج، نیاز به اجازه والدین دختر است. معمولا در یک مراسم بسیار بزرگ سعی می‌کنند در حضور خانواده دختر از او خواستگاری کنند و در نهایت با مراسم ‌هایی بسیار شاد به جشن می ‌پردازند.

رقص سنتی در قبرس شمالی

مانند هر فرهنگ سنتی در دنیا، قبرس شمالی نیز دارای رقص مخصوص به خود است. این رقص بعد از جدا شدن این کشور از قبرس جنوبی رواج پیدا کرد و نشانه ای از همبستگی، تاریخ و دوستی مردمان قبرس شمالی است. البته رقص سنتی این کشور تا حدودی برگرفته از رقص ترکی است.

آشنایی با فرهنگ ترکیبی قبرس شمالی

اهمیت خانواده در فرهنگ قبرس شمالی

در بین مردمان قبرس شمالی، خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که گفته شد آداب و رسوم و زبان قبرس شمالی بسیار شبیه کشورهای خاورمیانه است و تاثیر زیادی از ترکیه گرفته است. در تمامی جشن‌ها، مردمان این کشور سعی می‌کنند در کنار خانواده باشند و به تفریح بپردازند.

آشنایی با فرهنگ ترکیبی قبرس شمالی

آشنایی با زبان مردمان قبرس شمالی

یکی دیگر از مواردی که در آشنایی با آداب و رسوم و زبان قبرس شمالی مد نظر باید گرفت، زبان این کشور است. زبان رسمی قبرس شمالی، ترکی است، اما انگلیسی نیز تا حد بسیار زیادی استفاده می‌شود. البته گویش ترکی این مردمان خاص است و بسیار شبیه ترکی استانبولی است.

زندگی در میان فرهنگی ترکیبی از خاورمیانه

کشور قبرس شمالی با وجود درگیری‌های زیادی که از گذشته تا کنون داشته، مردمانی بسیار خونگرم و دوست داشتنی دارد. یکی از بهترین راه‌های استفاده از امکانات و زیبایی‌های این جزیره خوش آب و هوا و داشتن تجربه زندگی متفاوت در میان این فرهنگ غنی، خرید ملک و زندگی در این کشور است، تا بتوانید از تمامی آن ها بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی