lementPack\element_pack_config()->elements_data['sections'] = $this->sections_data; // } // } public function enqueue_scripts() { wp_enqueue_script('particles-js', BDTEP_ASSETS_URL . 'vendor/js/particles.min.js', ['jquery'], '2.0.0', true); } public function should_script_enqueue($widget) { if ('yes' === $widget->get_settings_for_display('section_particles_on')) { $this->enqueue_scripts(); wp_enqueue_script('ep-particles'); } } protected function add_actions() { add_action('elementor/element/container/section_background/after_section_end', [$this, 'register_section']); add_action('elementor/element/container/section_background_particles_controls/before_section_end', [$this, 'register_controls'], 10, 2); add_action('elementor/frontend/container/after_render', [$this, 'should_script_enqueue']); add_action('elementor/element/section/section_background/after_section_end', [$this, 'register_section']); add_action('elementor/element/section/section_background_particles_controls/before_section_end', [$this, 'register_controls'], 10, 2); // add_action( 'elementor/element/section/section_background/before_section_end', [ $this, 'register_controls_particles' ], 10, 11 ); // add_action( 'elementor/frontend/section/before_render', [ $this, 'particles_before_render' ], 10, 1 ); // add_action('elementor/frontend/section/after_render', [$this, 'particles_after_render'], 10, 1); //render scripts add_action('elementor/frontend/section/after_render', [$this, 'should_script_enqueue']); add_action('elementor/preview/enqueue_scripts', [$this, 'enqueue_scripts']); } } استفاده از تجربه زندگی در قبرس شمالی، از زبان مهاجران قبلی - زندگی لوکس

 

قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشوری، آگاهی از جزئیات و شرایط مختلف آن منطقه امری بسیار حیاتی است. تجربه زندگی در قبرس شمالی برای هر فردی ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی نظیر شغل، سبک زندگی، فرهنگ و تجربیات شخصی بستگی داشته باشد. آشنایی با تجربه افراد مختلف در قبرس شمالی، به ما این امکان را می ‌دهد که با چالش ‌ها و مشکلات غیرقابل پیش بینی در این کشور و نحوه مواجه شدن با آن ها آشنا شویم. نحوه استفاده از فرصت های مختلف در قبرس شمالی را یاد بگیریم. با فرهنگ و تاریخ این کشور آشنا شویم. همچنین باعث ایجاد ارتباطات و تعاملات میان فرهنگ ‌ها و افراد مختلف می ‌شود. این تعاملات، پلی برای فهم بهتر و احترام به تنوع و تفاوت ‌های جهانی است. در ادامه این مقاله قصد داریم به تجربیات مختلف زندگی مهاجران ایرانی در قبرس شمالی بپردازیم.

تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان مهاجران ایرانی

استفاده از تجربه زندگی در قبرس شمالی، از زبان مهاجران قبلی

 

هدف اصلی افراد از مهاجرت، بهبود شرایط زندگی و ایجاد فرصت ‌های بهتر است. بنابراین، داشتن اطلاعات دقیق و کامل از جوانب مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تحصیلی در کشور مقصد، یکی از موثر ترین راه ها برای انتخاب صحیح است. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق از شرایط زندگی، می ‌توان از تجربیات افرادی که در آن کشور زندگی کرده ‌اند، بهره‌ مند شد. در ادامه به چندین مورد از تجربیات مهاجران ایرانی در قبرس شمالی پرداخته شده است.

1. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان فاطمه

یک سال است که به عنوان دانشجوی پرستاری در قبرس شمالی زندگی می ‌کنم. یکی از جذابیت‌ های این تجربه، تنوع فرهنگی بالا در این کشور است. من اینجا از تعامل با افراد زیادی از کشور های مختلف مانند روسیه و اوکراین برخوردار شده ‌ام. این تجربه چند فرهنگی، من را با فرهنگ‌ ها و زندگی ‌های متنوع افراد در کشور های مختلف آشنا کرد.

2. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان آرش

وقتی وارد قبرس شمالی شدم، اولین شهری که به آن برخورد کردم، فاماگوستا بود. با این حال، احساس خاصی نسبت به این شهر نداشتم و حتی به نظرم جذاب نیامد. در آن لحظه به خودم گفتم اگر کل قبرس شمالی همین جور باشد، بهتر است به دنبال کشور دیگری بروم. همان روز، یکی از دوستانم، آمد و مرا به ساحل لانگ بیچ برد. این منطقه دارای شرایط آب و هوایی متفاوت نسبت به فاماگوستا بود. شهر گیرنه هم با شباهت فراوان به شهر های اروپایی، نظر من را به خودش جلب کرد و کم کم نظرم درباره قبرس شمالی عوض شد. بعد ها فهمیدم که بسیاری از افراد نیز اوایل مهاجرت تجربیات مشابهی را مثل من پشت سر گذاشته ‌اند.

3. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان نظام الدین

استفاده از تجربه زندگی در قبرس شمالی، از زبان مهاجران قبلی

از قبرس نباید انتظار داشته باشید که یک کشور پیشرفته و اروپایی باشد؛ زیرا هنوز در حال رشد و توسعه است و فعلا به یک کشور پیشرفته و مدرن تبدیل نشده است. باید توجه داشته باشید که هزینه‌ های زندگی در این کشور را مورد بررسی دقیق قرار دهید. هزینه‌ ها را یک بار روی کاغذ جمع‌ بندی کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. این هزینه ‌ها ممکن است کمتر از بسیاری از کشور ها باشد، اما نسبت به ایران بیشتر است.

4. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان سعید

وقتی که ما به قبرس مهاجرت کردیم، اجاره کردن خانه کار نسبتا راحتی بود و قیمت ‌ها نیز مقرون به صرفه بود. اما اکنون، با گذشت زمان، فرآیند اجاره آپارتمان در قبرس شمالی بسیار دشوار تر شده است. پسر ۱۹ ساله ‌ام می‌خواهد خودش یک خانه مستقل داشته باشد، اما ما در دو هفته گذشته نتوانستیم یک خانه با قیمت مناسب در منطقه ماگوسا برای او پیدا کنیم.

5. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان آنیتا

متاسفانه، قیمت ها به سرعت در حال افزایش است و این خیلی نگران‌کننده است. به نظر می ‌رسد که در طی چهار سال آینده، قیمت‌ ها به حدی افزایش یابند که تفاوت آن با کشور های اروپایی به حداقل برسد. امیدوارم که این افزایش قیمت ‌ها به همراه پیشرفت در امکانات و خدمات عمومی کشور همراه شود، یا حداقل یک تعادلی بین قیمت و سطح امکانات ایجاد شود. به نظر من، هرکسی که به فکر مهاجرت است، بهتر است به زودی اقدام کند.

6. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان سارا

دختر خاله ‌ام به منظور تحصیل در رشته پرستاری به قبرس شمالی رفت. دلیل رفتنش هم عدم قبولی در دانشگاه دولتی ایران بود. برای همین تصمیم گرفت به جای اینکه در دانشگاه آزاد ایران هزینه کند، به قبرس شمالی رفته و آن جا ادامه تحصیل دهد. چون چند سال پیش هزینه دانشگاه در این کشور برای رشته پرستاری اختلاف زیادی با ایران نداشت. بعد از فارغ التحصیلی، همان جا ماند. اوایل مهاجرت، نظر چندان مثبتی از شرایط زندگی در قبرس شمالی نداشت، اما حالا میگوید که شرایط بهبود یافته‌ و از زندگی در این کشور لذت می‌ برد. او چند بار از من خواسته است که برای دیدار او بروم، اما تا کنون فرصت مناسبی برای این سفر پیش نیامده است. اما امیدوارم که در چند ماه آینده بتوانم به قبرس بروم و تجربیات و نظرات خود را نیز با شما به اشتراک بگذارم.

7. تجربه زندگی در قبرس شمالی از زبان فرهاد

به نظر من، برای زندگی روزمره، قبرس شمالی انتخاب مناسبی نیست. اما اگر به دنبال سرمایه ‌گذاری در زمینه ملک هستید، این کشور می ‌تواند یک گزینه جذاب باشد. به نظر می آید که بازار ملک در این کشور در چند سال آینده رشد قابل توجهی داشته باشد. البته، امیدوارم هیچ مشکلی پیش نیاید و روز به روز بیشتر رشد کند. خودم یک خانه در قبرس خریداری کردم و اجاره دادم و به امید روز های خوب به خانه پدری ام بازگشتم.

جمع بندی

استفاده از تجربیات افرادی که به قبرس شمالی مهاجرت کرده اند، یکی از بهترین راه ‌ها برای آشنایی با وضعیت فعلی و زندگی روزمره در آن منطقه است. البته لازم به ذکر است که تجربه زندگی در هر کشوری به عوامل متعددی بستگی دارد و افراد ممکن است تجربیات مثبت و منفی متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل توصیه می شود علاوه بر مطالعه نظرات دیگران درباره تجربه زندگی در قبرس شمالی، شرایط مختلف و هدف خود از مهاجرت به این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهید و بعد اقدام به تصمیم گیری کنید.

 

منبع: دیدگاه های افراد در وب سایت های اقامت در قبرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی