اهمیت خرید ملک در قبرس شمالی

معرفی کلی کشور قبرس شمالی

 

قبرس شمالی به دلیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری و تابعیت از سیاست استقلال مناطق آزاد، توانسته است از رونق و شکوفایی قابل توجه ای برخوردار باشد. درباره ی قبرس دانستن این موضوعات خالی از لطف نیست که رفت و آمد بین شمال و جنوب در میان مردم اصیل این کشور آزاد است و آنان می توانند به راحتی از مرز مابین قبرس شمالی و جنوبی گذر کنند.

پول رسمی قبرس شمالی لیر است که این واحد پولی در معاملات روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. خرید ملک در قبرس شمالی معمولا به پوند و هزینه دانشگاه نیز معمولا به دلار است. در قبرس شمالی حداقل دستمزد کارگران ما بین 3700 تا 4000 لیر است.

مشخصات مردم اصیل قبرس شمالی در پاسپورتشان به سه زبان انگلیسی، یونانی و ترکی نوشته شده است و هنوز از نگاه اتحادیه اروپا مجموعه ی خاک قبرس متعلق به اروپا می باشد.

اهمیت خرید ملک در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

امروزه قبرس شمالی یکی از مهمترین مراکز سرمایه گذاری در بخش توریسم برای مردم دنیا است. شرکت های بین المللی بسیاری در بخش های گردشگری این کشور ورود کرده اند تا این جزیره ی امن دریای مدیترانه پذیرای سرمایه گذارانی با تمام ملیت ها باشد.

خرید ملک در قبرس شمالی آسان ترین و مطمئن ترین راه برای گرفتن اقامت در این کشور است.راهی که بسیاری از مردم ایران برای گذران ایام تعطیل، دوران بازنشستگی و یا آینده ی فرزندان خود آن را انتخاب می کنند.

خرید ملک در قبرس شمالی با هزینه ی کم زندگی، درآمد نسبتا بهتر در مقابل با دیگر کشورها، آرامش وصف نشدنی، امنیتی بی نظیر، مقصدی جذاب و دوست داشتنی برای مردم ایران همراه است.

بیشتر بخوانید:اجاره ملک در قبرس شمالی

اهمیت خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی از نگاه سرمایه گذاران خارجی

 

قیمت ملک در قبرس شمالی تفاوت چندانی با املاک در ایران ندارد و چه بسا در بسیاری از مناطق ایران قیمت ها بسیار بالاتر از قیمت خانه در قبرس شمالی است. اما آیا قبرس شمالی تنها برای مردم ایران جذاب است!؟

بدون شک پاسخ این سوال منفی است. قبرس شمالی در چند سال کنونی از لحاظ ساخت و ساز رشد چشمگیری داشته و بسیاری از اقصاددانان دنیا این کشور را با سال های در حال توسعه ی دبی مقایسه می کنند و معتقدند به زودی روند پیشرفت و قیمت خرید ملک در قبرس شمالی از حد انتظار فراتر می رود.

سرمایه گذاران معتقدند رشد سرمایه در قبرس شمالی سه برابر دیگر کشورهای منطقه است.

در ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی مجله ی فوریس آمریکا که یکی از مشهورترین مجلات اقتصادی در دنیا محسوب شده و از سال ۱۹۱۷ در امور بازرگانی، اقتصادی، بازاریابی و سرمایه گذاری فعالیت می کند، مقاله ای را به چاپ رساند که در آن امن ترین و بهترین مناطق دنیا برای سرمایه گذاری در بخش ملک را به جهانیان معرفی کرد. خانم کاتلین پدیکورد نگارنده ی این مقاله پس از ۳۰ سال بررسی و مطالعه در زمینه سرمایه گذاری منطقه ی اسکله در قبرس شمالی را در سال ۲۰۲۱ بهترین مقصد برای سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک دانست.

همچنین نباید توجه به این موضوع را یاد برد که در هر سرمایه گذاری اگر قدمی به اشتباه گذاشته شود، ممکن است ضررهای بیشتری عاید سرمایه گذار گردد. این منطقه ی جذاب برای سرمایه گذاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو در هنگام خرید ملک با توجه به گستردگی بازار املاک و دلال های زیاد بازار ملک در قبرس شمالی توصیه می شود با شرکت های رسمی و ثبت شده وارد معامله شوید.

بیشتر بخوانید:شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

اهمیت خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید املاک در قبرس شمالی

 

در مقاله مزایای خرید ملک در قبرس شمالی تمامی مزایای خرید ملک در قبرس شمالی ذکر شده است اما در این بخش قصد داریم نگاهی اجمالی به مزایای خرید ملک در این کشور را داشته باشیم:

 • سود سریع سرمایه
 • هزینه های پایین
 • اقتصاد رو به رشد
 • قبرس شمالی مکانی کوچک است اما اقتصادی رو به رشد دارد که گستره وسیعی از فرصت های سرمایه گذاری را فراهم می کند.
 • مکانی امن برای سرمایه گذاری
 • کمترین میزان جرم در اروپا
 • درآمد اجاره ای تضمین
 • بیش از 60000 فرد جوان از ۱۰۰ کشور در دانشگاه های بین المللی قبرس شمالی تحصیل می کنند که این باعث می شود، آموزش بخش اصلی اقتصاد آن باشد.
 • ویزای رایگان برای تمامی کشورهای اروپای شرقی
 • درآمد بدون مالیات ده ساله برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری
 • گردشگری رو به رشد
 • امنیت سیاسی؛ دو طرف جزیره تمایل زیادی به اتحاد مجدد دارند که این موضوع موجب می شود قیمت املاک در قرس شمالی افزایش یافته و فرصت های شغلی زیادی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی