بهترین دانشگاه قبرس شمالی

دانشگاه قبرس شمالی را می توانید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و در رشته ای که به آن علاقه دارید مشغول به تحصیل شوید. امروزه تحصیل در دانشگاه های معتبر قبرس شمالی بین دانشجویان ایرانی رایج شده است. تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی برای هر یک از دانشجویان ایرانی مزیت های زیادی به همراه دارد. دانشگاه های معتبر قبرس شمالی تعدادشان زیاد که سطح علمی و کیفیت آنها بالا می باشد. هر یک از دانشگاه ها رشته های متفاوتی را در مقاطع تحصیلی متنوع به هر یک از دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

بهترین روش برای اطلاع از دانشگاه قبرس شمالی این است که وارد وب سایت رسمی انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی شوید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه های معتبر قبرس شمالی اطلاعات زیادی دریافت کنید. اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل، مدارک مورد نیاز و رشته های دانشگاه قبرس شمالی به دست می آورید. برخی از مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین دانشگاه‌ های کشور قبرس عبارت است از :

1.دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس به عنوان بهترین دانشگاه قبرس شمالی شناخته می شود. بین انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی ،شما برای ادامه تحصیل این دانشگاه را می توانید انتخاب کنید. این دانشگاه در پایتخت کشور است و برنامه تحصیلی متفاوتی را طبق استانداردهای جهانی به دانشجویان ارائه می دهد. بسیاری از دانشجویان بین المللی در بین انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی این دانشگاه را انتخاب می کنند. این دانشگاه قبرس شمالی پردیس مجهز و مدرن دارد.خدمات و تسهیلات رفاهی زیادی را در اختیار دانشجویان می گذارد. بین انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی باید بدانید که ادامه تحصیل در این دانشگاه قبرس شمالی مزیت های زیادی به همراه دارد.

2.دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک یکی دیگر از انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی می باشد. این دانشگاه قبرس شمالی یکی از دانشگاه‌های خصوصی است و درجه علمی بالایی دارد. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در این دانشگاه این است که هزینه معقولی را به عنوان شهریه دریافت می ‌کند. برای دانشجویان بین المللی تحصیل در این دانشگاه مقرون به صرفه است.

3.دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی شناخته می ‌شود. این دانشگاه قبرس شمالی در منطقه شرقی جزیره تاسیس شده است. توسعه استانداردهای بین ‌المللی برای تدریس هر یک از رشته ها در این دانشگاه فراهم گشته است. به عنوان یکی از بهترین مقصد های تحصیلی این دانشگاه را می شناسند. این دانشگاه شرایط برای مناسبی برای دانشجویان بین المللی به وجود آورده است.

4.دانشگاه کایرنیا

دانشگاه کایرنیا یکی دیگر از انواع دانشگاه های معتبر قبرس شمالی می باشد. پردیس این دانشگاه قبرس شمالی پر جنب و جوش است. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های فنی و مهندسی شناخته می‌ شود و طرفداران زیادی بین دانشجویان بین المللی دارد.

5.دانشگاه رئوف دنکتاش

قبرس شمالی جدیدا بخاطر شرایط تحصیلی عالی تبدیل به یکی از مقاصد مهاجرین تحصیلی بین‌المللی شده است. در این بین، دانشگاه‌های سطح بالای آن این جذابیت را برای علاقمندان تحصیل بیشتر و بیشتر می‌کند. یکی از دانشگاه‌های قبرس شمالی که سالیانه دانشجویان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند، دانشگاه رئوف دنکتاش (Rauf Denktas University) است.

این دانشگاه را در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرده‌ اند. این دانشگاه قبرس شمالی اعتبار خاصی دارد که نظر دانشجویان بین ‌المللی را جذب کرده است.

با همراهی ما در این متن با این دانشگاه آشنا شوید و مسیر خود به سمت تحصیل در قبرس شمالی را هموار کنید.

دلیل انتخاب اسم Rauf Denktas برای این دانشگاه

 

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا اصلا این اسم را برای دانشگاه انتخاب کرده‌اند. دانشگاه رئوف دنکتاش، RDU، نام خود را از موسس و رئیس جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC)، آقای رئوف رایف دنکتاش، که خود را به‌عنوان یک وکیل، سازمان‌دهنده، رهبر حقوق بشر و فعال سیاسی برجسته متمایز کرده بود، گرفته است.

RDU برای حفظ و ارائه میراث‌ها و ایده‌های آقای دنکتاش در مورد حقوق اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، مذهبی و فرهنگی اقلیت‌ها، کرامت انسانی، خودمختاری و همزیستی مسالمت‌آمیز بین مردمان مختلف، تأسیس شد.

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس شمالی

اطلاعات کلی در مورد RDU

 سالن اجتماعات دانشگاه رئوف دنکتاش قبرس شمالی

بر اساس مطالب ذکرشده، RDU با برخورداری از اساتید عالی آموزشی و تحقیقاتی و همچنین امکانات  مناسب، به دنبال این است که یک دانشگاه منتخب باشد. این به دنبال ارائه آموزش با کیفیت بالا است که فارغ التحصیلان خود را قادر می‌سازد تا در سطح بین‌المللی استخدام شوند. RDU همچنین به دنبال کمک، از طریق تحقیق، در شناسایی و پیشنهاد راه حل برای مشکلات محلی و بین‌المللی است.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دانشگاه های قبرس

دوره‌های ارائه‌شده در RDU

دانشگاه رئوف دنکتاش قبرس شمالی

همه دوره‌های RDU تحت فرآیندهای معتبر ملی و بین‌المللی دقیق قرار می‌گیرند. این موضوع به منظور اطمینان حاصل ‌کردن از برخورداری دانشجویان از تحصیلات در سطح استانداردهای بین‌المللی است. در حال حاضر، دوره‌های تحصیلی RDU توسط مقامات آموزشی ذیصلاح TRNC، وزارت آموزش و پرورش،  فرهنگ ملی،  شورای اعتباربخشی، هماهنگی آموزش عالی (YODAK)، شورای آموزش عالی  YOK در ترکیه و خارج از کشور توسط آژانس‌های معتبر، تایید شده است.

علاوه بر این آژانس‌ها و موسسات، در خارج از قبرس شمالی، بنیاد اعتباربخشی مدیریت بازرگانی بین‌المللی (FIBAA) مستقر در آلمان نیز به دوره‌های ارائه‌شده در این دانشگاه نظارت می‌کنند. همه این موارد نشان از بالابودن سطح تحصیلات در دانشگاه رئوف دنکتاش دارد.

زندگی پس از تحصیلات در RDU

RDU بیشترین اهمیت و اولویت را به اشتغال بین‌المللی فارغ التحصیلان خود می‌دهد. این موضوع با همکاری شرکای محلی و بین‌المللی، کارفرمایان آینده‌نگر، نهادهای حرفه‌ای و موسسات دانشگاهی برای طراحی دوره‌های تحصیلی مورد نظر در بازار کار تحقق می‌یابد.

هر دوره در RDU متشکل از یک جز مهم است. این مورد مهم برآورده کردن نیازمندی‌های اقتصاد، فرهنگ، ارزش‌ها و جنبه‌های قانونی کشورهای بین‌المللی و حتی قبرس شمالی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین فارغ‌التحصیلان RDU شایستگی‌های مرتبط بازار کار بین‌المللی را دارند و پس از اتمام تحصیلات خود، می‌توانند در شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی بین‌المللی و محلی مشغول به کار شوند.

شهر نیکوزیا، محل قرارگیری RDU

دانشگاه رئوف دنکتاش قبرس شمالی

شهری که دانشجویان در آن اقامت دارند شاید حتی مهم‌تر از خود دانشگاه و سطح آن باشد. البته جای نگرانی نیست! چرا که با تحصیل در RDU، دانشجویان در شهری به زیبایی و جذابی نیکوزیا اقامت می‌گزینند.

RDU به‌ طور موقت در شهر تاریخی نیکوزیا، که پایتخت قبرس شمالی است، قرار دارد. این شهر با دانشجویانی از فرهنگ‌های مختلف زندگی دانشجویی را بهتر و جذاب‌تر می‌کند. علاوه بر آن، نیکوزیا شهری امن است و با محیطی دوستانه و آب‌و‌هوای دلپذیر مدیترانه‌ای، شرایط را برای تحصیل علم به شکل ایده‌آل فراهم می‌کند.

زبان تحصیلات در RDU

طبیعتا یادگیری زبانی به جز زبان مادری کاری سخت است. ولی خوشبختانه در ایران هر فرد علاقمند به تحصیلات عالیه، سررشته‌ای (حتی جزئی) از زبان انگلیسی دارد. همین امر هم RDU را یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌های تحصیلات تکمیلی می‌کند.

زبان آموزشی در RDU، انگلیسی است. البته اگر سطح زبان انگلیسی بالایی هم ندارید، نباید نگرانش باشید! چرا که در RDU دوره‌های مقدماتی زبان انگلیسی هم برگزار می‌شوند تا دانشجویان آماده شروع تحصیلات خود به این زبان باشند.

دوره مقدماتی انگلیسی دوره‌های فشرده انگلیسی را برای دانشجویان با سطح پایین انگلیسی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، در دانشگاه رئوف دنکتاش، به دانشجویانی که پیش‌زمینه ضعیفی در ریاضیات و مهارت‌های کامپیوتری دارند، کلاس‌های پایه در این زمینه‌ها هم ارائه می‌شود. همچنین دانشجویان به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود، با تاریخ، فرهنگ و زبان ترکیه هم آشنا می‌شوند.

دانشگاه رئوف دنکتاش و سیستم ECTS

اگر تا به حال به تحصیل در خارج از ایران فکر کرده باشید، حتما با سیستم ECTS آشنایی دارید. همانطور که در ایران دوره‌های تحصیلی با واحدها شناخته می‌شوند، در اغلب نقاط خارج از ایران، دوره‌ها با ECTSها شناخته می‌شوند. خوشبختانه در دانشگاه رئوف دنکتاش هم این سیستم اجرا می‌شود.

بنابراین اگر تصمیم دارید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در این دانشگاه، به دانشگاه دیگری در اروپا یا آمریکا بروید، می‌توانید با سیستم ECTS به راحتی واحدهای خود را معادل‌سازی کرده و دوره تحصیلی خود را در دانشگاه مقصد شروع کنید.

هزینه‌های تحصیل در RDU

این داشگاه، دانشگاه گران‌قیمتی نیست. البته با این وجود هم، شما می‌توانید از بورسیه های ارائه شده در آن نیز استفاده کنید تا همان مقدار کم هزینه تحصیل در این دانشگاه را هم کم کنید.

بورسیه هایی که در این دانشگاه عرضه می‌شوند مقادیر ۵۰، ۷۵، ۸۰ و ۱۰۰ درصد هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهند. در حالت پیش‌فرض، همه دانشجویان ۵۰ درصد بورسیه را دارند و برای مقادیر بیشتر، باید برای دریافت این آن اقدام کنند.

شما هم می‌توانید با تحصیل در دانشگاه رئوف دنکتاش آینده درخشان خود را رقم بزنید. بنابراین فرصت را غنیمت بشمارید و هر چه زودتر با کارشناسان گروه مهاجرتی و سرمایه گذاری زندگی لوکس تماس بگیرید. ما راهتان را به این دانشگاه و قبرس شمالی هموار می‌کنیم.

چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

چگونگی پذیرش دانشگاه های معتبر قبرس شمالی را می توانید در وب سایت هر یک از دانشگاه ها بررسی کنید. تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی نسبت به دیگر که دانشگاه ها ارزان تر می باشد. شما برای تحصیل در دانشگاه های معتبر قبرس شمالی به ویزا نیازی ندارید. در کمتر از ده روز می توانید برای ادامه تحصیل در هر یک از انواع دانشگاه قبرس شمالی اقدام کنید. زبان مکالمه هر یک از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی انگلیسی و ترکی می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی شما به مدرک زبان معتبر نیازی ندارید. به همین دلیل باید بدانید که شرایط تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی بسیار آسان است. دانشگاه های معتبر قبرس شمالی شرایط متفاوتی برای پذیرش دارند. اما به صورت کلی شرایط پذیرش هر یک از آنها بسیار آسان می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

در سال ۲۰۲۱ تمامی دانشگاه های معتبر قبرس شمالی فعالیت خود را بعد از کرونا آغاز کردند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که شرایط تحصیل در هر یک از انواع دانشگاه قبرس شمالی تا حدودی آسان است. از آنجایی که کشور قبرس مایل است تعداد دانشجویان خود را افزایش دهد تعداد زیادی از دانشجویان بین ‌المللی را قبول می ‌کند. اخذ پذیرش دانشجو در دانشگاه های معتبر قبرس شمالی وارد موج جدیدی شده است. به همین دلیل پذیرش دانشگاه قبرس شمالی بر اساس استانداردهای بین‌ المللی و همچنین به سادگی قابل انجام می‌ باشد. بسیاری از دانشجویان مایل هستند که به یکی از کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بروند و دشواری زیادی طی نکنند. آنها می توانند یکی از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی را انتخاب نمایند. بر همین اساس زمان انتخاب دانشگاه قبرس شمالی باید شرایط هر یک از دانشگاه های متفاوت را مورد بررسی قرار دهند.

هزینه دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد انتخاب دانشگاه قبرس شمالی باید در نظر بگیرید هزینه تحصیل است. بسیاری از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی کمک هزینه مشخص شده ای را به دانشجویان ارائه می ‌دهند. بهره برداری از این کمک هزینه، کمک بسیاری به دانشجویان می کند. آنها می توانند بخشی از هزینه زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند. به همین دلیل نیاز است که شرایط و مدارک ضروری برای بهره مندی از کمک هزینه دانشگاه قبرس شمالی را بشناسید. در بازه زمانی مشخص شده برای آماده سازی مدارک دانشگاه های معتبر قبرس شمالی اقدام کنید. هزینه های تحصیل در هر یک از دانشگاه های قبرس را باید بررسی کنید. پس از آن طبق بودجه ای که دارید یکی از دانشگاه ها را می توانید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی