رشته پزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار و لوکس دنیا به‌شمار می‌رود. به جرات می‌توان گفت که همه والدین به دکتر شدن فرزندشان علاقمند هستند. با شرایط سختی که در رقابت شرکت کنندگان کنکور در انتخاب رشته پزشکی وجود دارد تحصیل در خارج از کشور در دانشگاهی معتبر راه حل خیلی خوبی بشمار می‌آید. قبرس شمالی نیز از این امر مستثنی نیست و شما می‌توانید با به روزترین متدهای آموزش علوم پزشکی جهانی در قبرس شمالی به تحصیل بپردازید.

شما می‌توانید با تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی، با یک تیر دو نشان بزنید زیرا تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های قبرس شمالی ۶ سال به طول می‌انجامد.

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس شمالی

تحصیل پزشکی در قبرس

برای تحصیل بدون کنکور در رشته پزشکی شرط معدل وجود دارد. معدل دبیرستان شما نباید کمتر از ۱۶ باشد. برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌های قبرس شمالی نیاز به مدرک آیلتس و تافل وجود ندارد و دانشگاه‌ها برای آموزش زبان ترم خاصی را در نظر گرفته‌اند و قبل از شروع تحصیل در رشته پزشکی زبان تدریس می‌شود. دانشگاه‌های متعددی وجود دارند که در آن رشته پزشکی تدریس می‌شود.  یکی از آن‌ها دانشگاه بین المللی قبرس است که به شرح آن می‌پردازیم.

دانشکده پزشکی دانشگاه بین المللی قبرس  CIUبه منظور بوجود آوردن چشم‌اندازی جدید و متفاوت در آموزش پزشکی تاسیس شده است و هدف آن آموزش و قرار گرفتن در بین موسسات بهداشتی و آموزشی در استاندارد جهانی بوده است.

دوره آموزشی در این دانشگاه  ۶ سال بوده و تدریس به زبان انگلیسی است. دانشکده پزشکی شامل ۳ دپارتمان اصلی است علوم پزشکی پایه، علوم پزشکی جراحی و پزشکی داخلی.

دوره‌های ۱، ۲ و ۳، دوره‌های پیش بالینی آموزش پزشکی هستند. در ترم یک ( در سال اول) علوم پایه، ترم دو ( در سال دوم) عملکرد زیستی و زیست طبیعی بدن انسان و میکروبیولوژی پایه در سال سوم تدریس می‌شوند و پایه‌های فیزیوپاتولوژیکی و پاتولوژیکی اشکال بالینی و درمان بیماری‌های سیستمی در ترم ۳ یا سومین سال با یک رویکرد چند‌رشته‌ای ارائه می‌شود.

در سال چهارم، پنجم و ششم طبق قرارداد برنامه پزشکی دانشگاه بین‌المللی قبرس با دانشگاه اصلی آدانا در مرکز پژوهشی کاربردی تورگوت نویان خواهد بود. سال سوم، چهارم و پنجم آموزش پزشکی شامل مقدمات بالینی و کارورزی است که علاوه بر دروس نظری مدرسه بالینی شامل آموزش ویزیت بالینی، آماده کردن مریض، ویزیت پلی کلینیک، مشاهده اتاق عمل، ساعات سمینار و مقاله و پیوستن به جلسات بین کلینیک‌ها است. سال ششم، آموزش دوره کارورزی است. تمامی دانش و مهارت‌های مورد نیاز با توجه به شرایط کشور و دنیا و همچنین در سطح جهانی توأم با اصول پزشکی پیشگیری فراهم شده است. در سال ششم دانشجویان مسئولیت مراقبت از بیمار و کامل کردن آموزش خود تحت نظر اعضای دانشکده را دارند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دانشگاه های قبرس

اهداف و چشمانداز

آزمایشگاه‌های دانشکده پزشکی دانشگاه بین‌المللی قبرس شمالی  CIUبه ابزارهای به روز و پیشرفته مجهز هستند تا دانشجویانی با کیفیت آموزشی بالا را پرورش دهند. علاوه بر کیفیت بالای آموزشی، دانشکده پزشکی در حیطه پژوهش نیز فعالیت زیادی دارد و از اساتید و فارغ‌التحصیلان و دانشجویان در حیطه پژوهش حمایت می‌کند.

هدف دانشکده پزشکی، با در نظر گرفتن ارزش‌های جهانی و اخلاق پزشکی، تربیت پزشکان محقق است که با تحقیقات علمی و دانش و مهارت خود از بهداشت و رفاه جامعه حمایت کرده و با کیفیت آموزشی بالا، مراقبت‌های بهداشتی با کیفیتی را فراهم کنند.

به منظور ارائه بهترین و با کیفیت ترین آموزش به دانشجویان خود، دانشکده پزشکی مجهز به آزمایشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی با بالاترین سطح تکنولوژی است. در آزمایشگاه‌های پزشکی مولکولی، بیوشیمی، علوم عصبی، کشت سلولی، میکروبیولوژی، نوروفیزیولوژی، همودینامیک، دانشجویان انواع فرصت‌های تحقیق و مطالعه را پیدا می‌کنند. یک اتاق کالبدشکافی پیشرفته و همچنین یک آزمایشگاهی با مدل‌های کامل برای آموزش آناتومی طراحی شده است. آموزش فیزیولوژی با سیستم داده‌ها، ثبت و آزمایش کامپیوتری ارائه می‌شود. علاوه بر این، به هر دانشجواجازه داده می‌شود تا فعالانه در آزمایش‌های تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی و مولکولی، تجزیه و تحلیل متابولیسم شرکت کند.

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی